^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

Stowarzyszenie Cudownego Medalika

 

cm2Stowarzyszenie w Krasnosielcu, przeżywało w dniu dzisiejszym 20 rocznicę swego powstania. Mszę św. o g. 12.00 sprawował krajowy duszpasterz Apostolatu Maryjnego ks. Jerzy Basaj. Oprócz Mszy Św. była wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, obiad w Gminnym Domu Kultury i Koronka do Bożego Miłosierdzia. W uroczystości wzięły udział grupy apostolatu zcm0 zaprzyjaźnionych parafii, miedzy innymi z parafii św. Brata Alberta z ks. Krzysztofem Biernatem - proboszczem.

Gratulujemy wspólnocie z parafii Krasnosielc i dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i spotkania.

Diecezjalna uroczystość z okazji Roku św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

 

„Nie wystarczy pomagać, trzeba innym dać siebie” – głosił ks. biskup Mirosław Milewski 18 czerwca br. w Makowie Mazowieckim, podczas diecezjalnej uroczystości z okazji Roku św. Brata Alberta. W programie znalazła się m.in. inscenizacja sztuki „Brat naszego Boga” w wykonaniu podopiecznych Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. św. Brata Alberta. Poza tym uczestnicy uroczystości dzieli się „Chlebkami św. Brata Alberta”.

InteliImage.ashxBp Mirosław Milewski przewodniczył w Makowie Mazowieckim Mszy św. w kościele parafii św. Brata Alberta, która była głównym punktem diecezjalnych obchodów Roku św. Brata Alberta. W homilii przypomniał życiorys Adama Chmielowskiego, czyli późniejszego Brata Alberta, który był „wielkim Polakiem, wspaniałym patriotą, który na szali wolności Ojczyzny położył swoje życie”. Był też wielkim artystą - jego najsłynniejszy obraz „Ecce Homo” przedstawia umęczonego Chrystusa w chwili, gdy Piłat pokazuje go rozkrzyczanemu tłumowi wypowiadając słowa: „Oto człowiek”.

 

Czytaj więcej: Odpust

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

w   tradycji   Kościoła   Polskiego - Uroczystość   Bożego   Ciała

Msze Św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 17.00

godz. 11.00 - Msza Św. z   Procesją   Eucharystyczną do 4 ołtarzy

 

thIN1ANW0VTrasa procesji ulicami: Ciechanowską, Kopernika i powrót ul. Ciechanowską.

 

O  przygotowanie  ołtarzy proszę  następujące  grupy   i  stany   zawodowe.

  • I   Ołtarz - przy Urzędzie Skarbowym
  • Przygotowują: mieszkańcy Zakrzewa
  • II   Ołtarz przy Zielonym Markecie
  • Przygotowują: mieszkańcy Obiecanowa, Rada Gospodarcza i  Przedsiębiorcy 
  • III Ołtarz przy hurtowni - Jol Met.
  • Przygotowują: mieszkańcy Słoniaw i Nauczyciele.
  • IV Ołtarz przy naszej świątyni
  • Przygotowują: mieszkańcy Budzyna i Koła Żywego Różańca, ruch Solidarności.

Do udziału w Procesji zapraszam: Strażaków ze Słoniaw i Obiecanowa, Asystę Procesyjną oraz dzieci niosące różaniec i sypiące kwiatkami. W sposób szczególny zapraszam dzieci I Komunii Św. w strojach komunijnych i dzieci Generalnej Komunii Św. uczestniczących w sposób zorganizowany. Proszę Chór o poprowadzenie śpiewu.

 

Uczcijmy Chrystusa, który pozostał z nami pod postacią Chleba przygotowując Ołtarze, uczestnicząc we Mszy św., przyjmując Komunię św. oraz uczestnicząc w tej wyjątkowej procesji, kiedy Chrystus w Eucharystii wychodzi ze świątyni na ulice, by nam błogosławić.

 

W oktawie Bożego Ciała   -   Procesje Eucharystyczne po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy   asystę   procesyjną   wraz   dziewczynkami   sypiącymi   kwiatkami i   niosącymi   Różaniec. 

 

Proszę wymienione grupy, stany zawodowe i mieszkańców wiosek i miasta o zorganizowanie się w przygotowaniu ołtarza. Jest to wyraz naszej wiary i eucharystycznej pobożności. Duszpasterze naszej parafii służą pomocą.

 

Moje powołanie, seminarium, kapłaństwo, posłanie, wdzięczność …..

 

59570f7ffdcb0657ba9763ac877b895e4 czerwca, w Uroczystość Zesłania Ducha Św., o godz. 11.00 w parafialnym kościele św. Brata Alberta w Makowie Maz. będę sprawował Mszę Świętą Prymicyjną. Dla mnie, jest to wielki dar Boga, łaska i radość, także dla mojej rodziny i całej wspólnoty parafialnej. Najświętszą Ofiarę złożę na ołtarzu przy którym setki razy służyłem będąc przez blisko 10 lat ministrantem.

 

Mija siedem lat od chwili, kiedy odpowiedziałem na głos powołania i wstąpiłem do nowicjatu na Świętym Krzyżu w Zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Założycielem zgromadzenia jest św. Eugeniusz de Mazenod, który na początku XIX w. ze współbraćmi ewangelizował Francję ubogą materialnie i duchowo z powodu rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich.

 

Czytaj więcej: Moje powołanie

brat

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
111049

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.