^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

   Zaproszenie Biskupa Płockiego na Dożynki Diecezji Płockiej
i Województwa Mazowieckiego

       lolo dozynki jpeg  Umiłowani Rolnicy, Siostry i Bracia!

           Od Święta Matki Boskiej Zielnej gospodarze i gospodynie niosą do świątyń żniwne wieńce i kwiaty, warzywa i owoce, chleby i zioła. Czynią to zawsze w postawie dziękczynienia Stwórcy za to, że pobłogosławił ich pracy i ziemia wydała plon.

      Dożynki to najpiękniejszy obrzęd związany z rolniczą pracą. Są ukoronowaniem żniwnego trudu wielu ludzi, a zwłaszcza rolników. W bieżącym roku dziękczynienie za zbiory wpisuje się w 100 rocznicę objawień fatimskich i w Rok św. Brata Alberta. Ten nasz święty Rodak, zostawił nam piękne przesłanie: „Powinno się być dobrym jak chleb, który dla każdego leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”. Jakże te słowa są dzisiaj aktualne.

            Gorąco zapraszam Was – Kochani – na Dożynki Diecezji Płockiej, które odbędą się w Sierakowie k. Przasnysza, w niedzielę 27 sierpnia br. Połączone one będą z dożynkami Województwa Mazowieckiego i Ziemi Przasnyskiej. Przybądźcie na godz. 11.00 na płytę lotniska. Uroczystość rozpocznie się poświęceniem wieńców żniwnych i Mszą Świętą.

Wiem, że tegorocznym żniwom towarzyszyła niepogoda, a niekiedy nawet różne nawałnice. Serca wielu rolników przepełnia lęk o utrzymanie gospodarstw i opłacalność pracy, o to gdzie sprzedacie swoje produkty. Tym bardziej nie możemy ustawać w modlitwie i szukać oparcia w Bogu. Liczę, jak zawsze, na obecność Czcigodnych Księży oraz Rolników z wieńcami dożynkowymi. Zapraszam także ludzi miast i wszystkich pracujących na rzecz rolnictwa. Polecam Was opiece Maryi Pani Równin Mazowsza i Królowej Ziemi Dobrzyńskiej.

     Z wyrazami pasterskiej miłości w Chrystusie Panu -

         Piotr Libera
Biskup Płocki

Pielgrzymi 36 Pieszej Pielgrzynki Diecezji Płockiej na Jasną Górę dotrali do Jasnogórskiej Pani.

 

Prezentacja1 2

slajd 36-950x346   

    INFORMACJE PRZEWODNIKA

PIESZEJ   PIELGRZYMKI

NA JASNĄ GÓRĘ - GRUPY ZŁOTEJ

 

           Serdecznie proszę czcigodnych Księży Proboszczów o   ogłoszenie w niedzielę 16 i 23 lipca o możliwości zapisów na pielgrzymkę i o spotkaniu organizacyjnym dla grupy złotej, które odbędzie się     30 lipca o godz. 16.00 w Parafii św. Wojciecha w Przasnyszu i o godz. 18.00 w kościele św. Brata Alberta w Makowie Maz.

Proszę o udostępnienie formularzy dla pielgrzymów i przyjmowanie zapisów w kancelarii parafialnej. Przy zapisach proszę o deklaracje pielgrzymów odnośnie do przejazdów autobusem : 6 sierpnia do Płocka i 14 sierpnia na powrót z Częstochowy.

 

                                                      Ks. Arkadiusz Czubakowski - przewodnik grupy złotej

Urząd Stanu Cywilnego w Makowie Maz. prosi o zgłaszanie się małżeńskich par, które zawarły związek małżeński w roku 1967 lub w latach wcześniejszych i dotychczas nie zostały uhonorowane Medalem za długoletnie pożycie małżeńskie”.

 

Odznaczenie to nadawane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tylko raz i stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat.

jubi zlote godPrzyznanie medalu wymaga złożenia stosownego wniosku przez jubilatów lub ich bliskich. Zgłoszenia można dokonać osobiście lub telefonicznie w pokoju nr 10 lub pod numerem tel. 297171431 podając imiona i nazwiska Jubilatów, adres ich zamieszkania na pobyt stały oraz informacje dotyczącą daty i miejsca zawarcia małżeństwa.

Po otrzymaniu medali z Kancelarii Prezydenta RP w miejscowym Urzędzie Stanu     Cywilnego organizowana   jest uroczystość Złotych Godów. Podczas uroczystości wręczane są odznaczenia, dyplomy, drobne upominki, składane gratulacje oraz wznoszone toasty. Jest to ceremonia bardzo uroczysta, mogą w niej uczestniczyć członkowie i znajomi rodziny jubilatów. Koszt uroczystości pokrywa Burmistrz Miasta.

Zachęcamy jubilatów do złożenia wniosku w celu zorganizowania Jubileuszu Długoletniego Pożycia Małżeńskiego.

Podstawa prawna: - Ustawa z dnia 16 października 1992r. O orderach i odznaczeniach (Dz.U. nr 90, poz 450 z pózń.zm).                              

              

                                     mgr Anna Małgorzata Bartołd - Kierownik USC w Makowie Maz.

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
111074

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.