^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

Posługa Lektora

 

WP 20140517 002W sobotę 17 maja br. 5 ministrantów z naszej parafii otrzymało posługę lektora z rąk ks. bpa Romana Marcinkowskiego. Uroczystość odbyła się z ramach Diecezjalnego Dni Ministranta, której towarzyszył Dzień Otwartych Drzwi w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku.

W Kaplicy Seminaryjnej zgromadzili się ministranci z dekanatów diecezji płockiej. Dekanat makowski reprezentowali ministranci obu makowskich parafii oraz par. Karniewo, wraz z Dekanalnym Duszpasterzem LSD ks. Dariuszem Witkowskim. Łącznie z całego dekanatu lektorami zostało ustanowionymi 17 ministrantów.WP 20140517 004

Podczas uroczystości ks. Biskup pouczył młodzież o znaczeniu Pisma Świętego w życiu człowieka, oraz o tym jak należy dbać o lekturę tej niezwykłej Księgi, nie tylko przy ołtarzy, ale i w codziennym życiu. Grono ministrantów obejrzało także sztukę "Promieniowanie ojcostwa", przygotowaną przez alumnów WSD.

Majowy Weekend

 

DSC 0140W dniach 1-4 maja br. odbył się z najesz parafii integracyjny wyjazd do Trzech Stolic - Pragi, Wiednia i Bratysławy. Uczestnikom wycieczki towarzyszyło zwiedzanie pięknych miejsc Europy. Organizatorem wyjazdu był ks. Dariusz.

 

Na godz. 18.00, 1 czerwca br. ks. Dariusz zaprasza uczestników wycieczki na spotkanie powyjazdowe, natomiast 19 czerwca o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza dziękczynna w intencji uczestników majówki.

Twoja Krew - Moje Życie

 

W niedziele 11 maja do naszej parafii przyjechał autobus do pobierania krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Cała akcja przebiegała pod hasłemDSC 0026 „Twoja Krew – Moje Życie”. Organizatorem akcji był ks. Dariusz Witkowski, którego wspomagali wolontariusze z Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz. Do oddawania krwi zgłosiło się 40 osób.

23 Sacrosong Diecezji Płockiej

 10 maja br. W Pułtusku odbył się 23 Sacrosong Diecezji Płockiej. Do parafii na DSC 0005Popławach przyjechało blisko 550 osób z różnych zakątków naszej diecezji, w tym również nasza scholka parafialna „Boże Iskierki”. Do finału przeglądu diecezjalnego nasza parafialna scholka zakwalifikowała się po zajęciu pierwszego miejsca w etapie rejonowym, który odbył się w lutym.

Podczas finału Sacrosongu scholka z naszej parafii zajęła 2 miejsce. Był to powód do radości dla wszystkich dzieci. Opiekunem „Bożych Iskierek” jest ks. Dariusz Witkowski, którego wspomaga p. Małgorzata Bielacka, katechetka z ZS nr 2. Gratulujemy naszej scholi i życzymy dalszych sukcesów.

 

Ministranci ze św. Alberta zajęli V miejsce w Mistrzostwach Polski w Piłkę Halową

                W dniach 1-2 maja 2014 roku odbyły się IX Mistrzostwa Polski Ministrantów i Lektorów w piłkę halową o puchar KnC w Lublinie. Ministranci z parafii pw. Św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim w składzie: Szymon Kacprzycki (K), Maciej Traczewski, Patryk Koczara, Michał Rulka, Mateusz Brzostek, Jakub Matusiak, Miłosz Suchta i na bramce Kamil Chodkowski po dwóch dniach zmagań na halach sportowych w Lublinie zajęli V miejsce. Drużyną opiekuję się ks. Paweł Perdion – wikariusz par. św. Brata Alberta, a trenerem jest p. Mirosław Piątek.

            Pierwszego dnia w rozgrywkach grupowych nasi ministranci trafili na mocna grupę z: Gdańska, Woli Rażniowskiej, Myślenic, Przeginy i Stępnicy. Po wyrównanej walce wyszli z III miejsca w grupie i awansowali do finału A Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. Drugi dzień rozpoczął się od rozgrywek pucharowych, w których św. Albert trafił na drużynę z Rajczy, którą pokonał z wynikiem (3:0) i awansował do ćwierćfinałów.

W kolejnym meczu trafiliśmy na Lektorów Młodszych ze Złotorii. Po bardzo wyrównanym meczu, który zakończył się remisem (1:1), po karnych nasza drużyna odpadła. Ostatecznie nasza drużyna zajęła V miejsce. Ministranci otrzymali puchar i dyplom Mistrzostw Polski.

            Zmagania ministrantów przebiegały w duchu fair-play i towarzyszył im mecz charytatywny między Gwiazdami Piłki Nożnej, a Drużyną Narodową Polskich Księży

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
133186

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.