^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzu. 

Od środy rano do piątku ulica Cmentarna będzie jednokierunkowa.

Urząd Miejski w Makowie Mazowieckim informuje, że w dniach

od 31.10.2018 r. (środa od godziny 8:00) do 02.11.2018 r. (piątek do godziny 8:00)

nastąpią zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzu.

Ulica Cmentarna będzie ulicą jednokierunkową – z wjazdem z ulicy Moniuszki a wyjazdem w ulicę Armii Krajowej.

W tych dniach zorganizowane zostaną dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów.

Szczegóły przedstawia poniższy plan sytuacyjny:

plan-ruchu

Wczorajsza niedziela była dla naszej wspólnoty seminaryjnej obfita w wyjazdy do parafii na tzw. Niedziele powołań. Gościliśmy w parafii św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim.

sem1

 

Dziękujemy za wczorajszą gościnność

 

V Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Sanktuarium w Smardzewie

 

7a411929e63b29503714b2b9c7b3da83W V Diecezjalnej Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Smardzewa uczestniczyło około 4 tysięcy osób.  W programie znalazło się świadectwo dziennikarki Doroty Łosiewicz (tygodnik „Sieci”, TVP, TVP Info), która przyjechała ze swoją książką „Życie jest cudem”.

Poza tym modlitwę różańcową poprowadziła młodzież z215031c638fd22082a2391960ba1005f Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ze swym asystentem kościelnym ks. Michałem Fordubińskim. Wspólnie modlono się za rodziny, odpowiadając na apel papieża Franciszka ze Światowego Spotkania Rodzin w Dublinie.

fd3d9803258d9a01ec3b2e9dbfcd7ecfZ naszej parafii w pielgrzymce wzięło udział 29 osób, którzy pielgrzymowali wraz s ks. Andrzejem. Serdecznie dziękujemy im za obecność w tak wielkim wydarzeniu.

Zaopraszamy do udzaiału w rekolekcjach Stadion Młodych

Zapisy u: Ks. Grzegorz Marzec i Piotr Zalewski

Koszt: 35 PLN

 

 

 

 

       List papieża Franciszka do Ludu Bożego

 

  fran„Gdy cierpi jeden członek, współcierpią wszystkie inne członki” (1 Kor 12, 26). Te słowa św. Pawła rozbrzmiewają mocno w moim sercu, gdy po raz kolejny stwierdzam cierpienie wielu nieletnich z powodu wykorzystywania seksualnego, władzy i sumienia popełnianych przez znaczną liczbę księży i osób konsekrowanych. Przestępstwo to wywołuje głębokie rany cierpienia i niemocy, przede wszystkim u ofiar, ale także w ich rodzinach i całej wspólnocie, niezależnie od tego, czy są to osoby wierzące, czy też niewierzące. Patrząc w przeszłość, nigdy nie będzie dość proszenia o przebaczenie i prób naprawienia wyrządzonych szkód. Patrząc w przyszłość, nigdy nie będzie dość tego, co się czyni, aby stworzyć kulturę zdolną do zapobiegania takim sytuacjom, nie tylko, aby się nie powtarzały, lecz także nie znajdowały miejsca na ukrywanie i utrwalanie. Cierpienie ofiar i ich rodzin jest także naszym bólem, dlatego musimy ponownie podkreślić nasze wysiłki, aby zapewnić ochronę nieletnim i dorosłym w sytuacjach zagrożenia.

1. Jeśli jeden członek cierpi

         W minionych dniach opublikowano raport opisujący doświadczenia przynajmniej tysiąca osób, które padły ofiarą wykorzystywania seksualnego, władzy i sumienia z ręki kapłanów w ciągu około siedemdziesięciu lat. Chociaż można powiedzieć, że większość przypadków dotyczy przeszłości, to jednak w miarę upływu czasu poznaliśmy cierpienie wielu ofiar i zobaczyliśmy, że rany nigdy nie znikają i zmuszają nas do zdecydowanego potępienia tych potworności, jak również do skoncentrowania wysiłków, aby wykorzenić tę kulturę śmierci; rany nie „przedawniają się”. Cierpienie tych ofiar to skarga, która wznosi się do nieba, dotykająca duszy, a która przez długi czas była ignorowana, ukrywana lub wyciszana. Ale ich wołanie było silniejsze niż wszystkie środki, które próbowały je uciszyć, a jednocześnie udawały, że je rozwiązują decyzjami, które jeszcze powiększyły ich powagę, popadając we współudział. Wołanie, które Pan wysłuchał, ukazując nam, po której stronie chce być. Kantyk Maryi się nie myli i stale na przestrzeni dziejów szepcze, że Pan pamięta o obietnicy, jaką złożył naszym ojcom: „Rozproszył pyszniących się zamysłami serc swoich. Strącił władców z tronu, a wywyższył pokornych. Głodnych nasycił dobrami, a bogatych z niczym odprawił” (Łk 1, 51-53), i jesteśmy zawstydzeni, gdy uświadamiamy sobie, że nasz styl życia zaprzeczał i zarzecza temu, co odmawiamy naszym głosem.

         Ze wstydem i skruchą, jako wspólnota kościelna, przyznajemy, że nie potrafiliśmy być tam, gdzie powinniśmy być, że nie działaliśmy w porę, rozpoznając rozmiary i powagę szkody spowodowanej w tak wielu ludzkich istnieniach. Zlekceważyliśmy i opuściliśmy maluczkich. Zacytuję słowa ówczesnego kardynała Ratzingera, kiedy podczas Drogi Krzyżowej w 2005 roku dołączył do krzyku bólu tak wielu ofiar i głośno powiedział: „Ile brudu jest w Kościele, i to właśnie wśród tych, którzy poprzez kapłaństwo powinni należeć całkowicie do Niego! Ileż pychy i samouwielbienia! Jak mało cenimy sobie sakrament pojednania, w którym On czeka, by nas podźwignąć z upadków! To wszystko jest obecne w Jego męce. Zdrada uczniów, niegodne przyjmowanie Jego Ciała i Krwi jest z pewnością największym bólem, który przeszywa serce Zbawiciela. Nie pozostaje nam nic innego, jak z głębi duszy wołać do Niego Kyrie, eleison – Panie, ratuj! (por. Mt 8, 25)”[1].

Czytaj więcej: List Papieża Franciszka

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
122425

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.