^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

Podsumowanie akcji Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów”

1 września 2015 r. na stronie internetowej Kurii Płockiej ukazał się poniższy tekst

Ks. Adam Przeradzki, wicedyrektor Caritas Diecezji Płockiej informuje, że organizo-wana po raz piąty w diecezji     akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem w parafiach. Wierni chętnie zabierali tornistry do domu, by wypełnić je przyborami szkolnymi.   

crtTysiąc tornistrów, wypełnionych przyborami szkolnymi, trafiło do dzieci w diecezji płockiej przed nowym rokiem szkolnym w ramach akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Akcję udało się przeprowadzić dzięki współpracy z Parafialnymi Zespołami Caritas i pedagogami szkolnymi.

„Wierni z diecezji płockiej okazali się być bardzo ofiarni. Najpierw nie było żadnego kłopotu z rozdaniem tornistrów, niektóre rodziny brały ich nawet po kilka, potem tornistry wracały do parafii, wypełnione tym wszystkim, co w nauce szkolnej jest niezbędne. Caritas, inicjując takie przedsięwzięcie, tym samym stara się przeciwstawić wykluczeniu dzieci z rodzin, które żyją w bardzo trudnej sytuacji materialnej”, opiniuje duszpasterz.

Łącznie do kilkudziesięciu parafii w diecezji przekazanych zostało tysiąc tornistrów. Podobnie jak w latach poprzednich, parafianie zwracali do parafii tornistry wypełnione różnego rodzaju przyborami szkolnymi. Następnie proboszczowie, we współpracy z Parafialnymi Zespołami Caritas i pedagogami szkolnymi zdecydowali, kto powinien otrzymać taki plecak. Wśród obdarowanych byli głównie uczniowie szkół podstawowych i podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych.

 

Ks. Proboszcz Krzysztof Biernat dziękuję parafianom i przyjaciołom naszego kościoła za wzięcie tornistra i wypełnienie ich szkolnym artykułami. Z Caritas Diecezji otrzymaliśmy 40 tornistrów. Trafiły one do rodzin indywidualnych oraz do szkół: Szkoły Podstawowej nr 2, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. J. Twardowskiego oraz Szkoły Podstawowej w Romanowie. Dziękuję w imieniu obdarowanych: Firmie NET-bis Jacek i Jolanta Brzostek, Biuru Rachunkowemu Al-Biur Tartanus, Żychowscy Ryszard i Hanna, Brzostek Wiesława i Artur, Jaskułowscy Andrzej i Danuta, Kniżewscy Anna i Waldemar, Lalak Sylwia i Jarosław, Witkowscy Olga i Mateusz, Grochowscy Urszula i Jan, Łojewscy Ewa i Dariusz, Milewski Mieczysław, Baprawscy Jadwiga i Tadeusz, Kobylińscy Zbigniew i Teresa, Tomaszewska Małgorzata, Zbrzeźni Barbara i Jerzy, Chrzanowscy Iwona i Grzegorz, Michalscy Agnieszka i Adam, Śmiałkowscy Teresa i Janusz, Bartołd Ewa i Andrzej, Cesarscy Barbara i Andrzej, Bonisławscy Janina i Tadeusz, Bartołd Ewa i Andrzej, Bartołd Roman i Hanna, Kobylińscy Ewa i Andrzej, Załęscy Beata i Wiesław, Wierzbiccy Maria i Mieczysław, Narojczyk Anna i Arkadiusz, Rodzinie Olkowskich, Zbrzezna Katarzyna, Brzostek Dariusz i Barbara, Zalewscy Tomasz i Agnieszka oraz wszystkim tym, którzy anonimowo pozostawili tornister.                                       

           Opr. Piotr Zalewski

Poświęcnie plecaków

Dzisiaj na Mszy św. dla dzieci odbyło się poświęcenie plecaków dzieci klas I. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy pięknych chwil spędzonych w szkole.

 

plecak3plecak4

KRZYŻ I IKONA ŚDM w MAKOWIE MAZOWIECKIM

W czwartek, 10 września 2015 r. w naszym mieście, szkołach i parafiach będziemy przeżywać Peregrynację Symboli Światowych Dni Młodzieży - Krzyża i Ikony Matki Bożej

ZAPRASZAMY DO LICZNEGO UDZIAŁU W TYM WYJĄTKOWYM WYDARZENIU WSZYSTKICH MŁODYCH, zwłaszcza: Parafialne Centra ŚDM z Makowa i pobliskich parafii, uczniów szkół i wiernych z parafii.  Od tego wydarzenia rozpoczniemy bezpośrednie przygotowania do ŚDM w Makowie Mazowieckim i później w Krakowie.

ikona SDM

 

"Tornistry pełne uśmiechów"

Przybory szkolne zebrane w ramach naszej akcji dotarły już do szkół. Jeszcze raz  dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca za okazaną dobroć i wrażliwości na problemy innych

W tym roku plecaki powędrowały do:tornister

Zespołu Szkół nr 2, SOSW im. ks. Jana Twardowskiego w Makowie Maz. oraz do Szkoły Podstawowej w Romanowie.

 

 

Ks. Adam Przeradzki, wicedyrektor Caritas Diecezji Płockiej, informuje, że organizowana po raz piąty w diecezji akcja „Tornister pełen uśmiechów” cieszyła się dużym zainteresowaniem w parafiach. Wierni chętnie zabierali tornistry do domu, aby wypełnić je przyborami szkolnymi.

„Wierni z diecezji płockiej okazali się być bardzo ofiarni. Najpierw nie było żadnego kłopotu z rozdaniem tornistrów, niektóre rodziny brały ich nawet po kilka, potem tornistry wracały do parafii, wypełnione tym wszystkim, co w nauce szkolnej jest niezbędne. Caritas, inicjując takie przedsięwzięcie, tym samym stara się przeciwstawić wykluczeniu dzieci z rodzin, które żyją w bardzo trudnej sytuacji materialnej”, opiniuje duszpasterz.

 

Drogi Księże Pawle!

 

 ,,Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro.”

 

peryZanim odejdziesz od nas, aby służyć tym, których Pan Bóg postawił na Twojej drodze, chcemy Cię pożegnać i podziękować.

Znaleźliśmy w Tobie, Księże Pawle, prawdziwego przyjaciela, który rozumie nasze troski, dzieli z nami radości, a kiedy dopada nas znużenie, potrafi porwać swoim prawdziwie młodzieńczym entuzjazmem. W naszej pamięci pozostaną wspólne spotkania, wyjazdy w kraju i zagranicę. Odkrywałeś przed nami Księże piękno chrześcijańskiej wiary, a każda wyprawa z Tobą uczyła nas, że to piękno to dzieło naszego Stwórcy. Poprowadziłeś nas, Księże Pawle, przed oblicze Matki Boskiej, Jasnogórskiej. Uczyłeś, jak swoim życiem codziennym świadczyć o tym, że jest się prawdziwym chrześcijaninem. Za to wszystko jesteśmy Ci wdzięczni.

Nie rozstajemy się dziś na zawsze. Mamy nadzieję, że tak jak Ty, drogi Księże, znalazłeś swoje miejsce w naszych sercach, tak i my pozostaniemy dla Ciebie przyjaciółmi.
Czeka na nas jeszcze tyle pięknych dróg!

Księdzu Pawłowi- Parafianie. 

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
120210

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.