^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

  

Ogłoszenia- XI Niedziela Zwykła

 

1.  W dzisiejszą niedzielę, nasza parafia przeżywa uroczystość odpustu ku czci Św. Brata Alberta. Msze Św. o godz. 7.30, 9.30, 12.00, 17.00. Na każdej Mszy Św. odmówimy litanię do Św. Brata Alberta. Po błogosławieństwie możemy ucałować relikwie Św. Brata Alberta. O godz. 16.30 - nabożeństwo czerwcowe na które zapraszamy.

Sumę odpustową celebrował będzie Ks. Biskup Piotr Libera – Biskup Płocki. Po Mszy Św. - procesja eucharystyczna i słodki poczęstunek w ogrodach plebańskich. Dzisiejszą Eucharystią dziękujemy Panu Bogu za 20 lat życia naszej Parafii.

Uroczystość odpustu rozpocznie się o g. 11.30 przedstawieniem pt. Brat naszego Boga w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół im. Żołnierzy AK. Dziękuję Dyrekcji Szkoły, nauczycielom, katechecie Piotrowi Zalewskiemu i młodzieży za przedstawienie o Patronie naszej Parafii.

Dziękuję za uświetnienie uroczystości Miejskiej Orkiestrze Dętej oraz wielu osobom, które zaangażowały się w przygotowanie liturgii Mszy Św., wspomogły prace porządkowe i dekoracyjne w kościele i wokół oraz przygotowanie festynu. Wszystkim za dobroć serca składam wielkie Bóg zapłać. Dziękuję moim współpracownikom - ks. Grzegorzowi i ks. Andrzejowi oraz wszystkim pracownikom kościelnym a także Katechetce P. Annie Rykowskiej za zaangażowanie się w przygotowanie. Listę dobrych osób i instytucji przedstawię w najbliższą niedzielę.

 

2. W sobotę 64 osoby przyjęły sakr. Bierzmowania. Dziękuję rodzicom młodzieży bierzmowanej za dar dla kościoła – ornat ze Św. Stanisławem Kostką oraz stulę i bieliznę kielichową. Młodzieży przypominamy, że dalej praktykują Mszę Św. niedzielną, życie sakramentalne i modlitewne oraz trwają w  kościele.

 

3. W piątek - zakończenie roku szkolnego. Msza Św. dziękczynna o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci i młodzież, dyrekcje szkół, nauczycieli i rodziców na wspólne dziękczynienie Panu Bogu za kończący się rok szkolny. Dzieci i młodzież zapraszamy także do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego – w tygodniu, codziennie przed Mszą Św. od g. 17.40.

 

4. Figura Matki Bożej Fatimskiej nawiedza rodziny na ulicy Armii Krajowej, Malinowej, Porzeczkową i Duńskiego Czerwonego Krzyża. Przypominamy, że rodzina stara się przystąpić do spowiedzi i Komunii  Św.

 

5. W Kościele miesiąc czerwiec to czas czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do odmawia litanii do Serca Jezusowego w rodzinach. W Kościele litanię odmawiamy po Mszy Św. o g. 18.00.

 

6. Msza Św. w intencji pielgrzymów autokarowych na Jasną Górę zostanie odprawiona - czwartek g. 18.00.

Msza Św. w intencji mieszkańców Budzyna Walędzięta - int. uczestników nabożeństwa majowego zostanie odprawiona - czwartek g.18.00.

Msza Św. w intencji mieszkańców Słoniaw - int. uczestników nabożeństwa majowego zostanie odprawiona w piątek o g.18.00. Dziękujemy za zamówione intencje Mszy Św. i zapraszamy do udziału.

 

 

7. W sobotę w liturgii Kościoła będziemy przeżywać uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W sobotę także przypada Dzień Ojca. Składamy najlepsze życzenia Ojcom, a zmarłych otoczmy modlitwą. Zapraszamy do udziału we Mszy Św.

 

8.  Porządek obrzędu poświęcenia pola: w Zakrzewie - 29 czerwca o g. 14.00, w Słoniawach - 23 czerwca o g. 11.00.

 

9. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy. Pozdrawiam wszystkich Parafian i Gości. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy nam w najbliższym tygodniu.

 

       

                                                                           Ks. Krzysztof Biernat - proboszcz

 

Nowe Organy u św. Brata Alberta

Z radością informuję Parafian i Przyjaciół naszego Kościoła, że podejmuję działania w zrealizowaniu zakupu nowych organów do naszej świątyni. Nie stanie się to jeszcze w tym roku.

W bieżącym roku chcę uzyskać pozwolenie władz kościelnych (Kurii Płockiej), zrealizować projekt i zaopiniować go przez ludzi z zakresu muzyki kościelnej, wybrać markę organów oraz dokonać adaptację chóru. Przede wszystkim będzie to rok gromadzenia środków pieniężnych na ten cel.

Założyliśmy konto na które można wpłacać środki. Polecam możliwość miesięcznego opodatkowania się i wpłat np. bankowość elektroniczną. Z tego konta nie ma wypłat na bieżące funkcjonowanie Parafii. Jest ono do wglądu dla Rady Parafialnej. Co pewien czas będę informował o stanie konta. Obecnie jest 1 tys. zł wpłacony przez rodzinę naszej parafii.

Dane które wpisujemy na przekazie lub na koncie osobistym:

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta

ul. Kolejowa 11 06-200 Maków Maz.

Nr konta: 03 8232 0005 0012 5107 2000 0040

Tytuł przelewu: ORGANY

 

Stan Konta wynosi: 1811,31 zł.

Wszystkim Ofiarodawcom serdeczne "Bóg zapłać" za złożone ofiary.

MINISTRANCI PARFII PW. ŚW. BRATA ALBERTA

Szkoła Podstawowa

1.      Abramczyk Szymon

2.      Czarnowski Jakub – kandydatminis

3.      Dejko Jakub

4.      Golba Jakub

5.      Grabowski Bartłomiej – kandydat

6.      Grabowski Jakub - kandydat

7.      Jaskułowski Paweł

8.      Korzyb Maciej

9.      Kos Mikołaj

10.  Lewandowski Mikołaj

11.  Matusiak Jakub

12.  Matusiak Kacper

13.  Narojczyk Mateusz – kandydat

14.  Niciński Paweł

15.  Poniatowski Jakub

16.  Pończyk Kamil

17.  Ruszczyński Bartosz

18.  Sierzan Paweł

19.  Suchta Wiktor

20.  Świętorecki Adrian

Gimnazjum

1.      Brzostek Mateusz

2.      Dębek Kamil

3.      Kacprzycki Łukasz

4.      Kacprzycki Szymon

5.      Koczara Patryk

6.      Lekowski Piotr

7.      Sierzan Mateusz

8.      Suchta Miłosz

9.      Traczewski Maciej

Szkoła Ponadgimnazjalna

1.      Chodkowski Mateusz

2.      Kacprzykowski Patryk

3.      Kołakowski Tomasz

4.      Kwiatkowski Jakub

5.      Pazik Michał

6.      Politowski Szymon

7.      Szymborski Krzysztof

Starsi

1.      Karp Damian

2.      Łata Marek

3.      Piątek Piotr

4.      Piątek Radosław

Więcej artykułów…

  1. wsa

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
100221

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.