^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

 

Co Ciebie przyprowadziło do seminarium? Jak to się stało?

Historię mojego powołania dobrze obrazują słowa świętego Jana Pawła II, gdy pisał on o swoim powołaniu. Określał on je jako "dar i tajemnicę". Moje powołanie kształtowało się już w okresie gimnazjum, a dojrzewało w szkole średniej. W całej mojej historii rozeznawania drogi życiowej momentem przełomowym było przyjęcie przeze mnie sakramentu bierzmowania. Od tego czasu gorąco modliłem się do Ducha Świętego o Jego pomoc w rozeznaniu drogi. Rozważałem, czy pójście drogą kapłaństwa to rzeczywiście zaproszenie od Pana Boga. I rzeczywiście, Duch Święty pomógł. Również przykład kapłańskiego życia wielu księży, był dla mnie jednym z elementów, który pomógł mi pójść za Jezusem Chrystusem.

Co Twoim zdaniem jest najważniejsze w rozeznaniu powołania i jego realizacji?

Najważniejszymi elementami w rozeznawaniu swojej drogi życiowej są: szczera i gorąca modlitwa o dobre rozeznanie swojego powołania oraz ufność Bogu i pragnienie pełnienia Jego woli. Natomiast sednem realizacji powołania kapłańskiego jest osobista, głęboka relacja z Panem Bogiem. Należy ją budować m.in. poprzez łączność modlitewną i sakramentalną. Tylko taka relacja, oparta na szczerości i miłości, jest mocnym i jedynym fundamentem do dalszego budowania kapłańskiego życia.

Co się wyrywa z Twojego serca, gdy stajesz do święceń? Co chciałbyś wyrazić, powiedzieć ludziom, gdybyś miał do wygłoszenia jedną, jedyną homilię w życiu?
W moim sercu jest ogromna wdzięczność względem dobrego i miłosiernego Boga za dar sakramentu kapłaństwa, którym mnie obdarzył. Chciałbym powiedzieć, że miłość Pana Boga wobec każdego człowieka jest nieskończona. Należy trwać w tej miłości i ją pielęgnować, bo tylko miłość względem Boga da człowiekowi prawdziwe szczęście i życie wieczne.

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
274699

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.