^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

 

 

 

DZIEŃ 1 – PODRÓŻ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

 

Odprawa na lotnisku Fryderyka Chopina w Warszawie i odlot do Ziemi Świętej.

 

DZIEŃ 2 – GALILEA

 

Rankiem pojedziemy do Nazaretu. Będziemy modlić się w pięknej Bazylice Zwiastowania, zobaczymy Grotę Zwiastowania, będziemy też w kościele Św. Józefa. Z Nazaretu udamy się do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Pana Jezusa. Następnie przez Cezareę Nadmorską (krótki odpoczynek nad Morzem Śródziemnym przy akwedukcie z czasów rzymskich) pojedziemy do Hajfy, gdzie zwiedzimy Sanktuarium oo. Karmelitów – Stella Maris i zobaczymy piękną panoramę okolicy. Msza Święta w Galilei.

 

DZIEŃ 3 – GALILEA

 

Po śniadaniu dotrzemy do majestatycznej Góry Tabor. Na jej szczyt wjedziemy taksówkami. Nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego, będziemy też podziwiać piękną panoramę okolicy. Następnie pojedziemy nad Jezioro Galilejskie, aby udać się w rejs statkiem. Później w Kafarnaum zobaczymy dom Św. Piotra i ruiny synagogi. Będziemy też w Tabgha, gdzie odwiedzimy kościół Prymatu Św. Piotra i kościół Rozmnożenia Chleba. Przyjedziemy na Górę Błogosławieństw, pomodlimy się w urokliwym kościele i zobaczymy wspaniałą panoramę okolicy i Jeziora Galilejskiego. Msza Święta w Galilei.

 

DZIEŃ 4 – BETLEJEM – AIN KAREM

 

Nawiedzimy Bazylikę i Grotę Narodzenia Pańskiego. Odwiedzimy także kościół Św. Katarzyny i Grotę Mleczną. Będziemy też na Polu Pasterzy. Po południu pojedziemy do Ain Karem, gdzie odwiedzimy kościół Narodzenia Św. Jana Chrzciciela i zwiedzimy kościół Nawiedzenia Św. Elżbiety. Msza Święta w Betlejem.

 

DZIEŃ 5 – PUSTYNIA JUDZKA – MORZE MARTWE

 

Rankiem przyjedziemy do Betanii, gdzie odwiedzimy kościół Św. Łazarza. Następnie przez Pustynię Judzką udamy się nad rzekę Jordan, by zobaczyć miejsce Chrztu Pana Jezusa. Później pojedziemy nad Morze Martwe, gdzie będziemy odpoczywać, korzystając z niezwykłej kąpieli. Msza Święta w Betanii lub na pustyni.

 

DZIEŃ 6 – JEROZOLIMA

 

Po śniadaniu pojedziemy na Górę Oliwną, skąd zobaczymy przepiękną panoramę Jerozolimy. Staniemy przy świątyni Wniebowstąpienia, odmówimy Modlitwę Pańską w kościele Pater Noster, odwiedzimy piękną kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego, pomodlimy się w Bazylice Getsemani. Będziemy też w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po południu pojedziemy na Syjon, zwiedzimy kościół Św. Piotra in Gallicantu, nawiedzimy Wieczernik, zobaczymy grób Dawida. Następnie odwiedzimy kościół Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta w Jerozolimie.

 

DZIEŃ 7 – JEROZOLIMA

 

Uliczkami Starej Jerozolimy pójdziemy do Bazyliki Grobu Pańskiego. Nawiedzimy Bazylikę, pomodlimy się na Kalwarii i przy Grobie Pańskim. Następnie Droga Krzyżowa – pójdziemy tą samą drogą, którą szedł nasz Zbawiciel. Następnie pójdziemy
do Ściany Płaczu, zobaczymy Wzgórze Świątynne. Na koniec nawiedzimy kościół Św. Anny. Msza Święta w Jerozolimie.

 

DZIEŃ 8 – POWRÓT DO POLSKI

 

cena :

 

3190 zł + 100 $ na wstępy płatne na miejscu

 

Zakwaterowanie w hotelu w Betlejem ( 5 noclegów) i Galilei ( 2 noclegi)

 

 

 

ŚWIADCZENIA: przelot samolotem ( czarter) , przejazdy autokarem klimatyzowanym, noclegi w hotelach3 ***/ 4**** w pokojach dwuosobowych z łazienkami (pokój jednoosobowy z dopłatą), śniadania i obiadokolacje -open buffe, zwiedzanie zgodnie z programem (kolejność zwiedzania może ulec zmianie), rejs statkiem przez Jezioro Galilejskie, taksówka na górę Tabor, opieka przewodnika. Ubezpieczenie NW i KL.  

 

Nie wliczono w cenę: napojów do obiadokolacji - woda, soki, kawa....

 

 

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
274648

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.