^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

Ogłoszenia - V Niedzielę Wielkiego Postu

 

Kochani !

1. Trudna, nienaturalna sytuacja przedłuża się i staje się sprawdzianem dla naszej wiary. Pamiętamy, że żadne z przykazań nie zostało odwołane, zwłaszcza to najważniejsze o miłości Boga i bliźniego. Dalej możemy wierzyć i kochać Pana Boga, i dalej możemy to Panu Bogu okazywać. Nie jesteśmy pozbawieni Jego łaski. Mamy tylko trudności we wspólnotowym przeżywaniu naszej wiary.

 

2. Musimy znosić ograniczenia, ale pamiętajmy, że kościół pozostaje otwarty do osobistej modlitwy. Pamiętajmy, że księża są do stałej dyspozycji. Dziękuję tym, którzy w tych dniach nawiedzają naszą świątynię. Kościół był i będzie otwarty cały dzień, od 7.00 do 18.00. Zarówno w niedziele jak i dni powszednie. Otwarty na osobistą, indywidualną modlitwę w każdym czasie. Otwarte pierwsze drzwi. Pamiętajmy o pięcioosobowych ograniczeniach.

 

3.Miłość bliźniego to także troska o bezpieczeństwo – swoje i innych ludzi. Troszczmy się o to, przestrzegajmy zarządzeń.

 

4. W tym trudnym czasie pamiętajmy o dalszej rodzinie, o sąsiadach. Miejmy oczy otwarte na ich potrzeby i obawy, to także akt miłości wynikający z przykazania.

 

5. Oprócz zarządzeń państwowych mamy związane z nimi decyzje Księdza Biskupa. Całość jego zarządzeń znajdziemy w Internecie.

 

6. Pozostają aktualne ograniczenia mówiące o pięciu osobach na Mszy Świętej, także na pogrzebie, także na ślubie. Dajmy pierwszeństwo tym, którzy zamawiają Mszę Świętą. Okażmy dyscyplinę i pokorę, gdy okaże się, że trzeba zawrócić.

 

7. Na Niedzielę Palmową zróbmy palmy, ale nie przynośmy ich do kościoła, sami też pozostańmy w domach.   Będzie to nasz religijny znak i pamięć o Jezusie wjeżdżającym do Jerozolimy. I będzie to prawdziwe, nie naciągane, nasze poświęcenie się Bogu.

 

8. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa obrzędy Mszy Wieczerzy Pańskiej, Liturgii Męki Pańskiej i Wigilii Paschalnej odbędą się bez udziału wiernych. Przy Grobie Pańskim nie mogą pełnić warty strażacy ani inne służby.

 

9. Nie będzie poświęcenia pokarmów. W Internecie można znaleźć modlitwę, którą może przy śniadaniu wielkanocnym odmówić głowa rodziny. Nie będzie procesji rezurekcyjnej.

 

10. W dniach Triduum Paschalnego zachęcamy do chwil osobistej modlitwy w kościele, ale niech to będą krótkie nawiedzenia a nie dłuższe adoracje. Cały czas obowiązuje zasada – 5 osób zgromadzonych w kościele.

 

11. Będziemy transmitować niedzielną Msze Święte o 9. 30 i 11.00. W Triduum Mszę Wieczerzy Pańskiej, Liturgię Męki Pańskiej, Wigilię Paschalną. W Niedzielę Zmartwychwstania, oprócz Wigilii Paschalnej, także Msze Święte o 6.00 i 11.00.

 

12. Sprawowanie sakramentu chrztu świętego, poza niebezpieczeństwem śmierci, winno się odłożyć poza czas pandemii.

 

13. Spowiedź pozostaje możliwa i księża służą posługą przed każdą Mszą Świętą i w każdym innym czasie.

 

14. Zawsze też i o każdej porze, jesteśmy na wezwanie chorych.

 

15. W Pierwszy Piątek Miesiąca po rannej i wieczornej Mszy Świętej, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odmówimy akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 

16. Nie będzie drogi krzyżowej i żadnych spotkań parafialnych, także spotkań przed Komunią Świętą.

 

17. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca, bez wystawienia i adoracji. Nie będzie gorzkich żali.

 

18. Baranki Wielkanocne na Wielkanocny stół znajdziemy na stoliku przed wyjściem. Weźmy te baranki, zanieśmy tym, którzy nie mogą przyjść. Jeśli chcemy złożyć ofiarę – wrzućmy ją do skarbonki.

 

19. Pamiętajmy, że nieobecność na niedzielnej Mszy Świętej, spowodowana siłą wyższą od naszych pragnień, nie jest grzechem ciężkim ani nawet powszednim.

 

20. W przypadku braku możliwości spowiedzi lub obaw związanych z zarażeniem, możemy wzbudzić rachunek sumienia i akt żalu. Pamiętajmy jednak, że nikt z księży nie odmówi nikomu spowiedzi i komunii.

 

21. Znak pokoju przekazujmy sobie przez skłon.

 

22. Zachęcamy do gorliwej modlitwy w domu, w swoich intencjach, intencjach Polski i świata.

 

23. W nocy z piątku na sobotę kościół będzie otwarty. Proszę chętnych o zgłoszenie deklaracji godzinnej adoracji, w którąś z nocnych godzin.

 

                 Niech Pan Jezus nam błogosławi.

               Ks. Proboszcz i ks. Tomasz.

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
158850

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.