^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

  

Ogłoszenia- XV Niedziela Zwykła

 

1. W poniedziałek w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel, w tradycji Kościoła Polskiego - Matki Boskiej Szkaplerznej. Osobom noszącym Szkaplerz życzymy opieki Matki Bożej, a chętnych zapraszamy do przyjęcia szkaplerza.

 

 

2. W najbliższą niedzielę po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych z racji liturgicznego wspomnienia Św. Krzysztofa. Będziemy modlić się o bezpieczeństwo na naszych drogach. Zapraszamy kierowców z rodzinami i pojazdami mechanicznymi. W czasie święcenia pojazdów będziemy zbierać ofiary na zakup środków komunikacji dla misjonarzy. Kierowcy otrzymają okolicznościową pamiątkę.

 

 

3. Msza Św. w intencji Policji Powiatu Makowskiego z okazji Święta Policji – piątek o godz. 12.30. Zapraszam Policjantów z rodzinami i mieszkańców miasta do udziału w nabożeństwie. Policjantom dziękujemy za ich służbę i troskę o nasze bezpieczeństwo. Z okazji ich święta życzymy: satysfakcji z wykonywanej służby, Bożego błogosławieństwa i opieki patrona - Św. Michała Archanioła.

 

 

4. Trwają zapisy do udziału w Pieszej Pielgrzymki z Płocka do Częstochowy, która wyruszy 6 sierpnia z katedry płockiej. Ci, którzy nie mogą wziąć udziału w pieszej pielgrzymce, zapraszamy na pielgrzymkę duchową. Spotkanie organizacyjne pielgrzymów z dekanatu makowskiego – 29 lipca po Mszy św. o g. 17.00.

 

 

5. 1 sierpnia będziemy gościć w naszym mieście pieszą pielgrzymkę z Ełku idącą na Jasną Górę. Rodziny i osoby, które zachciałyby przyjąć pielgrzymów na nocleg, prosimy o wpisanie się na listę.

 

 

6. Organizujemy wyjazd do Częstochowy na wejście płockiej pielgrzymki na Jasną Górę. Wyjazd 13 sierpnia o godz. 23.30 spod kościoła. Zapraszamy do zapisu.

 

 

7. W ostatnią niedzielę lipca Ks. Proboszcz odprawi Mszę Św. o g. 11.00 w intencji Parafian. Podczas Mszy Św. podziękuje Panu Bogu i Parafianom za życzliwą współpracę i pożegna się z Parafią.

 

 

8. Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy życzymy udanego wypoczynku. Przypominamy, że nie ma wakacji od Pana Boga, Mszy Św., modlitwy i bycia dobrym człowiekiem.

 

 

9. Parafianom i Gościom składamy podziękowanie za okazywaną życzliwość. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Pozdrawiamy wszystkich uczestników Mszy Św. życząc dobrego tygodnia. Niech pracy i wypoczynkowi towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Św. Brata.

 

       

                                                                           Ks. Krzysztof Biernat - proboszcz

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
101649

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.