^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

  

Ogłoszenia- IV Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Jesteśmy po rekolekcjach.Trwajmy w łasce uświęcającej. Dziękuję Parafianom za udział w rekolekcjach, szczególnie tym, którzy przez 3 dni uczestniczyli w nabożeństwach. Dziękuję osobom zaangażowanym w liturgię i moim współpracownikom. Dziękuję katechetom i nauczycielom, którzy przyszli na rekolekcje wraz z dziećmi i młodzieżą. Bóg zapłać.

 

2. Zapraszam do udziału we Mszach Św. w dni powszednie Wielkiego Postu i w Drodze Krzyżowej w najbliższy piątek o godz. 16.30 lub 17.30. Zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali - dzisiaj o godz. 16.30.

 

3.   W dzisiejszą niedzielę - spotkanie Dzieci I Komunii Św. i Rodziców po Mszy Św. o godz. 11.00. Za tydzień spotkanie dzieci Generalnej Komunii Św. i ich Rodziców. Po Mszy Św. o g. 17.00 - spotkanie kandydatów do sakr. Bierzmowania.

 

4.   Rodzice planujący chrzest dziecka na Wielkanoc zapraszamy do kancelarii w bieżącym tygodniu w celu spisania akta chrztu.

 

5.   Przed kościołem możemy kupić baranka z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka ze święconką w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony jest na letni wypoczynek dzieci organizowany przez Caritas Diecezji Płockiej. Zachęcamy do nabycia i wsparcia tego szlachetnego celu.

 

6.   W marketach BIEDRONKA i MILA odbyła się zbiórka żywności w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas. Dziękujemy ofiarodawcom produktów spożywczych. Dziękujemy Kierownictwu w/w sklepów i Personelowi za życzliwość w przeprowadzeniu zbiórki.

Przede wszystkim dziękuje wolontariuszom - gimnazjalistom i uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 za zaangażowanie się w akcje. Z zebranej żywności zostaną zrobione wielkanocne paczki dla potrzebujących rodzin.

 

7.   23 marca, w piątek, odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach naszego miasta zorganizowane przez obydwie makowskie parafie. Rozpocznie się Mszą Św. w naszym kościele o godz. 18.00 i przejdziemy do kościoła św. Józefa.   Rozważania stacji Drogi Krzyżowej przygotowuje Parafia Św. Józefa. Więcej informacji podamy w najbliższą niedzielę.

Zapraszam parafian, ministrantów, chór, strażaków na wspólną modlitwę w przestrzeni publicznej.

 

8.   W poniedziałek - dzień swego patrona obchodzi Ks. Grzegorz. Ks. Proboszcz i wspólnota parafialna składają Ks. Prefektowi najlepsze życzenia – Bożego błogosławieństwa i wszelkich Bożych i ludzkich darów dziękując za posługę duszpasterską. Ks. Grzegorz będzie w kościele - w poniedziałek na Mszy Św. o g. 18.00.

Najlepsze życzenia ślemy wszystkim Grzegorzom, Krystynom, Bożenom, Patrykom, Zbigniewom i tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą dzień swego patrona.

Dzisiaj mija rok, kiedy Ksiądz Biskup skierował do pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Andrzeja.

 

9. Figura Matki Bożej Fatimskiej nawiedza rodziny na ulicy Ciechanowskiej, domy indywidualne, a następnie na ul. Zrembowskiej. Proszę mieszkańców ulic o zorientowanie się o kolejności nawiedzenia. Dziękuję rodzinom za przyjęcie Matki Bożej Fatimskiej do swego domu i godne przeżycie doby nawiedzenia. W najbliższą niedzielę dokonam podsumowania nawiedzenia.

 

10. W tygodniu mamy wolne terminy intencji Mszy Św. Możemy zamówić intencje Mszy Św.

 

11. Boże błogosławieństwo i opieka Św. Brata Alberta, niech towarzyszą nam w kolejnym tygodniu Wielkiego Postu.  

 

              

                                                                           Ks. Krzysztof Biernat - proboszcz

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
90283

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.