^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

  

Ogłoszenia- II Niedziela Zwykła

 

1. List Księży Biskupów wprowadził nas w przeżywany rok św. Stanisława Kostki. W dzisiejszą niedzielę, Kościół przeżywa Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Otoczmy życzliwością i modlitwą tych, którzy z różnych powodów szukają szczęścia z dala od ojczyzny i rodzinnego domu. Prośmy Boga o mądre rozwiązanie problemów migracyjnych.

 

2.   W Parafii trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy rodzinom, które odwiedziliśmy z kolędą w ostatnim tygodniu za okazywaną życzliwość, serdeczne rozmowy, poczęstunki oraz za ofiary składane na kolędę i prace w parafii zaplanowane na bieżący rok.

 

3. Plan kolędy znajdziemy w biuletynie i na stronie internetowej parafii. Pojazd po księży prosimy 10 minut przed rozpoczęciem kolędy. Gdyby podczas wyznaczonej kolędy ktoś nie mógł być, drzwi jego domu byłyby zamknięte, a chciałby zaprosić księdza, prosimy o zgłoszenie się do duszpasterzy i ustalenie terminu wizyty kolędowej. Zwracamy się z prośbą o otwarcie drzwi na kolędę przez tych parafian, którzy jej w ostatnich latach nie podejmowali.

 

4. Pan Kościelny roznosi do naszych domów kredę i kadzidło. Okażmy wdzięczność P. Kościelnemu za pracę w parafii.

 

5. Sprawy kancelaryjne załatwiajmy najczęściej po porannej Mszy Św. lub w niedzielę. W czasie trwania kolędy - nie ma Mszy Św. Po południu z wyjątkiem soboty.

 

6.   W dzisiejszą niedzielę - spotkanie dzieci I Komunii Św. i Rodziców po Mszy Św. o godz. 11.00. Spotkanie kandydatów do sakr. Bierzmowania po Mszy Św. o g.17.00.

 

7. Figura Matki Bożej Fatimskiej nawiedza rodziny na ulicy Przasnyskiej Rodzina przeżywająca dobę nawiedzenia - gromadzi się na wspólnej modlitwie i przystępuje do sakramentów św. Osobami odpowiedzialnymi za porządek nawiedzenia na ulicy są Panie: Wierzbicka Maria, Majkowska Jolanta, Mieciecka, Maria i Korzyb Bożena.

 

8.   Dzieci i młodzież rozpoczynają ferie. Życzymy dobrego, twórczego odpoczynku. Pozdrawiamy Parafian i Przyjaciół naszego kościoła. Serdeczne słowa życzeń kierujemy do solenizantów bieżącego tygodnia. Dziękujemy za życzliwość okazywaną Parafii i jej duszpasterzom. Niech Boże błogosławieństwo i opieka Św. Brata Alberta towarzyszą nam w najbliższym tygodniu.           

                                                                                                   

 

                                                                    Ks. Proboszcz  

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
85265

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.