^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

  

Ogłoszenia- XX Niedziela Zwykła

 

 

1.   Dzisiejszą niedzielą żegnamy w naszej parafii ks. Andrzeja Petrykowskiego, który decyzją Ks. Biskupa skierowany został do pracy duszpasterskiej w parafii św. Wojciecha w Przasnyszu. Serdecznie dziękujemy ks. Andrzejowi za zaangażowaną pracę, świadectwo wiary oraz życzliwość. Jednocześnie pragniemy życzyć ks. Andrzejowi błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Najświętszej, satysfakcji z pracy duszpasterskiej oraz żeby w Przasnyszu był tak samo lubiany jak tutaj u nas w Makowie. Szczęść Boże.

 

2.   Bardzo dziękuję pielgrzymom, którzy wędrowali w pocie czoła i spiekocie na Jasną Górę, nieśli do Maryi swoje troski i prośby, a także modlili się w naszych intencjach. Dziękuję pielgrzymom duchowym, którzy w modlitwie towarzyszyli im w wędrowaniu. Dziękuję także tym, którzy wraz ze mną pojechali do Częstochowy by tam w modlitwie być obecnym przed Cudownym Obrazem. Msza święta w intencji nas wszystkich pielgrzymów zostanie odprawiona w niedzielę 1 września o godz. 12.30.

 

3.   8 września na Mszy o godz. 12.30 w naszej parafii dziękować będziemy Panu Bogu za plony, będzie to uroczystość dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo dla rolników i ich rodzin. Zapraszam wszystkich rolników do włączenia się w przygotowanie święta plonów. Udekorujemy nasz kościół i wszystkich poczęstujemy chlebem z tegorocznego wypieku.

 

4. W najbliższą sobotę święto Św. Bartłomieja – patrona rzeźników, tynkarzy, szewców, piekarzy, sprzedawców oliwy i serów.

 

5.   Nowy numer Gościa Niedzielnego.

 

6. Niech w nadchodzącym tygodniu towarzyszy nam błogosławieństwo Boga wszechmogącego i opieka Św. Brata Alberta.                   

                                                                                            

Ks. Marek Podsiadlik- proboszcz

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
133186

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.