^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

  

Ogłoszenia- XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

1.W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 - poświęcenie tornistrów dzieciom klas I. Jutro liturgiczne wspomnienie Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami, nauczycielami i katechetami na Mszę Św. o godz. 18.00.   Dzieci Generalnej Komunii Św. złożą podczas Mszy Św. deklaracje przystąpienia do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św. Obecność obowiązkowa. W poniedziałek zapraszamy dzieci i młodzieży do spowiedzi od godz. 17.30.

 

2. Wczoraj odbyła się diecezjalna pielgrzymka dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Opiekunom, Paniom Katechetkom Annie Rykowskiej i Barbarze Talarskiej, Ks. Grzegorzowi oraz samym pielgrzymom składamy serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać.

 

3. W najbliższą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 – spotkanie dzieci klas IV rozpoczynających przygotowanie do Generalnej Komunii Św. Obecność Rodziców z dzieckiem - obowiązkowa.

 

4. W dzisiejszą niedzielę Msza Św. o godz. 9.30 zostanie odprawiona w intencji mieszkańców Słoniaw z racji zakończyła nawiedzenie rodzin przez figurę Matki Bożej Fatimskiej. Na sumie figurę Matki Bożej zaproszą do wioski mieszkańcy Obiecanowa.

 

5. W najbliższą niedzielę na Jasnej Górze odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka małżeństw i rodzin oraz ogólnopolska pielgrzymka środowiska Policji. Zapraszamy chętnych do wyjazdu na Jasną Górę.

 

6. Kandydatów do sakr. Bierzmowania zapraszamy w najbliższą niedzielę na Msze Św. o godz. 17.00 i spotkanie. Kandydaci powinni w tym tygodniu nabyć indeksy i wypełnić deklaracje, że chcą przygotowywać się do   sakramentu w naszej parafii.

 

7. Dziękujemy za zamawianie intencji Mszy Św. w naszym kościele. Polecamy ten temat życzliwości Parafian i Gości. Możemy przyjąć   Msze Św. gregoriańską w m - cu październiku. Mamy wolne terminy Mszy Św. we wrześniu i w październiku.

 

8. Przypominamy, że dzieci otrzymują pamiątki uczestnictwa w niedzielnych Mszach Św. Obowiązek zbierania pamiątek mają dzieci szkoły podstawowej.

Dziękujemy rodzicom, którzy z dzieckiem uczestniczą we niedzielnej Mszy Świętej. Rodzice ! pomóżcie dzieciom i młodzieży dotrzeć do kościoła na niedzielną Eucharystię sami dając im dobry przykład.

 

9. Grupy parafialne zapraszamy na spotkania:

  • w czwartek - Ruch Rodzin Nazaretańskich na
  • W czwartek - chór parafialny po Mszy Św. wieczorowej
  • wszystkich ministrantów zapraszamy na zbiórkę - sobota godz. 10.00.

 

10. Przygotowujemy się do Kanonicznej Wizytacji Parafii, która przypadnie 2 października (w poniedziałek). Już zapraszam Parafian i Gości na Mszę Św. o godz. 18.00. Dzisiaj jest 3 niedziela miesiąca. Dziękujemy za ofiary składane na tace z przeznaczeniem na prace w parafii.   Ofiarą złożoną na tace wsparliśmy Katolickie Radio Diecezji Płockiej.

 

11. W ostatnią niedzielę odbyły się w naszym kościele dożynki parafialne. Dziękujemy jesz cze raz uczestnikom Mszy Św. dożynkowej, a szczególnie rolniczym rodzinom za dary ołtarza i jakże wymowny dożynkowy wieniec.

 

12. Solenizantom bieżącego tygodnia składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy. Pozdrawiamy wszystkich zgromadzonych życząc dobrego tygodnia. Niech naszej pracy towarzyszy Boże błogosławieństwo i opieka Św. Brata Alberta    

     

 

     Ks. Krzysztof Biernat – proboszcz

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
78424

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.