^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

Ministranci ze św. Alberta zajęli V miejsce w Mistrzostwach Polski w Piłkę Halową

                W dniach 1-2 maja 2014 roku odbyły się IX Mistrzostwa Polski Ministrantów i Lektorów w piłkę halową o puchar KnC w Lublinie. Ministranci z parafii pw. Św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim w składzie: Szymon Kacprzycki (K), Maciej Traczewski, Patryk Koczara, Michał Rulka, Mateusz Brzostek, Jakub Matusiak, Miłosz Suchta i na bramce Kamil Chodkowski po dwóch dniach zmagań na halach sportowych w Lublinie zajęli V miejsce. Drużyną opiekuję się ks. Paweł Perdion – wikariusz par. św. Brata Alberta, a trenerem jest p. Mirosław Piątek.

            Pierwszego dnia w rozgrywkach grupowych nasi ministranci trafili na mocna grupę z: Gdańska, Woli Rażniowskiej, Myślenic, Przeginy i Stępnicy. Po wyrównanej walce wyszli z III miejsca w grupie i awansowali do finału A Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. Drugi dzień rozpoczął się od rozgrywek pucharowych, w których św. Albert trafił na drużynę z Rajczy, którą pokonał z wynikiem (3:0) i awansował do ćwierćfinałów.

W kolejnym meczu trafiliśmy na Lektorów Młodszych ze Złotorii. Po bardzo wyrównanym meczu, który zakończył się remisem (1:1), po karnych nasza drużyna odpadła. Ostatecznie nasza drużyna zajęła V miejsce. Ministranci otrzymali puchar i dyplom Mistrzostw Polski.

            Zmagania ministrantów przebiegały w duchu fair-play i towarzyszył im mecz charytatywny między Gwiazdami Piłki Nożnej, a Drużyną Narodową Polskich Księży

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
274738

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.