^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

Artykuły

Ks. Paweł

Drogi Księże Pawle!

 

 ,,Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro.”

 

peryZanim odejdziesz od nas, aby służyć tym, których Pan Bóg postawił na Twojej drodze, chcemy Cię pożegnać i podziękować.

Znaleźliśmy w Tobie, Księże Pawle, prawdziwego przyjaciela, który rozumie nasze troski, dzieli z nami radości, a kiedy dopada nas znużenie, potrafi porwać swoim prawdziwie młodzieńczym entuzjazmem. W naszej pamięci pozostaną wspólne spotkania, wyjazdy w kraju i zagranicę. Odkrywałeś przed nami Księże piękno chrześcijańskiej wiary, a każda wyprawa z Tobą uczyła nas, że to piękno to dzieło naszego Stwórcy. Poprowadziłeś nas, Księże Pawle, przed oblicze Matki Boskiej, Jasnogórskiej. Uczyłeś, jak swoim życiem codziennym świadczyć o tym, że jest się prawdziwym chrześcijaninem. Za to wszystko jesteśmy Ci wdzięczni.

Nie rozstajemy się dziś na zawsze. Mamy nadzieję, że tak jak Ty, drogi Księże, znalazłeś swoje miejsce w naszych sercach, tak i my pozostaniemy dla Ciebie przyjaciółmi.
Czeka na nas jeszcze tyle pięknych dróg!

Księdzu Pawłowi- Parafianie. 

Peregrynacja

Drodzy Parafianie i Przyjaciele Kościoła św. Brata Alberta!

          W bieżącym tygodniu Kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej rozpocznie nawiedzać parafie dekanatu makowskiego. Odliczamy już godziny do przyjęcia niezwykłego Gościa - naszej Matki i Królowej. W każdej parafii uroczyste powitanie Matki Bożej będzie o godz. 17.00 z udziałem Ks. Biskupa i księży dekanatu, mam nadzieję, przy licznym udziale wiernych.

  bp witaNawiedzenie poprzedzą 3 dniowe rekolekcje maryjne, które w naszej parafii rozpoczniemy w piątek o godz. 20.30 nabożeństwem - Apelem Jasnogórskim. W sobotę, w niedzielę i w poniedziałek będziemy słuchać Słowa Bożego głoszonego przez Ojca Paulina, uczestniczyć w nabożeństwach, przystępować do sakramentów św.: spowiedzi i Komunii Św. Będziemy trwać na modlitwie w oczekiwaniu na spotkanie z Matką.

  Proszę, by w domach były plany rekolekcji i doby nawiedzenia, by do nich zaglądać i wybrać odpowiednią godzinę nabożeństwa. Może warto wziąć urlop, zamienić się dyżurem w pracy, odłożyć wakacyjny wyjazd po 8 lipca, a prace w gospodarstwie ograniczyć do niezbędnych. Postarajcie się zaangażować w nabożeństwa. Przede wszystkim, nikogo nie powinno zabraknąć w dniach 7- 8 lipca w naszej świątyni. Matka Boża po raz pierwszy nawiedza naszą młodą parafię, nasz kościół. Przychodzi do każdego z Was i do każdej rodziny. Jej Matczyny wzrok sięga poza mury świątyni. Jak dobra Matka, chce pochylić się nad swymi dziećmi, wsłuchać się w ich w głos: radości i smutku, dziękczynienia i błagania. Doba nawiedzenia, czyli od wtorku g. 16.30 do środy, niech stanie się czasem błogosławionym w życiu naszej parafii i każdego z Was.

  Mam nadzieję, że nawiedzenie Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zaowocuje w życiu parafii, rodzin i każdego z nas. Warto pomyśleć, co duchowego ofiaruję Matce Bożej. Może być to postanowienie regularnej Mszy Św. w niedzielę, a może w powszedni dzień,. Może będzie to częsta spowiedź św. i Komunia Św., czyny miłosierdzia wobec ludzi, czy moje cierpienie, choroba. Dobrze, by w tych dniach nastąpiły pojednania w rodzinach, w małżeństwach i w sąsiedztwie. Darowanie gniewu i uprzedzeń. Pomyśl o tym, z kim mógłbyś się przeprosić i naprawić relacje. Jakie postanowienia i duchowe dary zechcesz ofiarować Matce Bożej Częstochowskiej ?

    Zewnętrznym znakiem naszego świętowania, niech będą udekorowane okna domów wmhghmgh symbole i obrazy religijne, przyozdobione w flagi, kwiaty i wstążki posesje, figury i krzyże przydrożne. Będzie to wyraz radości, że z nami jest Matka Jasnogórska. 4 lipca, w sobotę, Cudowny Obraz Matki Bożej nawiedzi Parafię Św. Józefa. Pożegnanie nastąpi w niedzielę o godz. 15.00. Od 4 do 8 lipca, niech będą przyozdobione nasze domy, okna, ulice. Proszę Was, Moi Drodzy, o modlitwę w intencji godnego przeżycia rekolekcji maryjnych i doby nawiedzenia, o duchowe dobro, o udział. Poczuj się apostołem i zaproś w moim imieniu zanosząc plan - folder tym, którzy rzadko nawiedzają nasz kościół.   Wszystko   z Maryją - Matką Jasnogórską.                  

 ks. Krzysztof - wasz proboszcz  

BdB

BILET dla BRATA

TLO BILET DLA20 BRATAW niedzielę, 17 maja w par. św. Brata Alberta w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 roku i akcji "Bilet dla Brata", dla biednej młodzieży pochodzącej ze wschodu. Bedziemy rozprowadzać kubki i pendrive. Cały dochód zostanie przekazany na akcję BdB. Koszt gadżetów: kubek -20 zł i pendrive -30 zł.
Bedziemy mowić o Światowych Dniach Młodzieży, podczas Mszy na 11.00 i 12.30 zagra zespół Przyjaciele Jezusa z Przasnysza i kiermasz ciast. Pomóżmy biednej młodzieży

Boże Ciało

BOŻE CIAŁO 2015

bcccW czawartek obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa - Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę doniosłą Uroczystość, zawłaszcza osobom przygotowującym ołtarze, dzieciom komunijnym, dziewczynkom sypiącym kwiatkami i całej asyście procesyjnej.

Przypominamy, że do czwartku obchodzimy oktawę Uroczystości, procesje codziennie po Mszy św. o godz. 18.00 - ZAPRASZAMY.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA - BOŻE CIAŁO 2015

Wizyta u Bp Piotra Libery

Wizyta u Bpa Piotra Libery

 Dzisiaj ks. Proboszcz wraz z Panią Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Anitą Kurowską, przedstawicielami nauczycieli, rodziców i dzieci, gościli u ks. bpa Piotra Libery w Płocku.

Celem wizyty było uroczyste zaproszenie ks. Biskupa na obchody Dnia Dziecka i Jubileusz Szkoły, którego patronem jest ks. Jan Twardowski.

wiz2wiz3

 

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
127653

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.