^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

Artykuły

Wizyta u Bp Piotra Libery

Wizyta u Bpa Piotra Libery

 Dzisiaj ks. Proboszcz wraz z Panią Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Anitą Kurowską, przedstawicielami nauczycieli, rodziców i dzieci, gościli u ks. bpa Piotra Libery w Płocku.

Celem wizyty było uroczyste zaproszenie ks. Biskupa na obchody Dnia Dziecka i Jubileusz Szkoły, którego patronem jest ks. Jan Twardowski.

wiz2wiz3

 

3 maj

UROCZYSTOŚCI 3-go MAJA

3m16Uroczystości rozpoczęły się o godz. 11.00 programem patriotycznym przygotowanym przez nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół nr 2, po którym ks. Proboszcz celebrował Mszę św. w intencji Ojczyzny i Parafian.

We Mszy brali udział - władze miasta, szkół i urzędów oraz poczty sztandarowe.

Wieczorem mieszkańcy miasta wzięli udział w koncercie chóru "Sine Nomine" z Ciechanowa.  Po koncercie ks. Proboszcz zaprosił wszystkich na słodki poczęstunek na ogrody plebanii.

Zobacz zdjęcia

Medal

MEDAL CARITAS

 W sobotę podczas 25-lecia Caritas Diecezji Płockiej, Zespól Caritas w naszej parafii został wyróżniony medalem Dyrektora Caritas Polska: "IN CARITATE SERVIRE" Gratulujemy i dziękujemy osobom zaangażowanym w niesienie pomocy bliźnim

 medal2medal 1

Poświęcenie Krzyża

krzyz1POŚWIĘCENIE KRZYŻA

Wczoraj o godzinie 12.30 została odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców Budzyna. Po Mszy św. został poświęcony nowy Krzyż w wiosce. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowego Krzyża na miejsce Krzyża z 1950 roku.

Gościem uroczystości był ks. prał. Józef Śliwka, który również dokonał poświęcenia Krzyża.

krzy2

 

Obchody

                                        Obchody Uroczystości

krlowaMatki Bożej Królowej Polski - 2 maja

 

Na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów z 6 listopada 2014r., Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w roku 2015 zostaje przeniesiona na sobotę 2 maja. Z prośbą o przeniesienie uroczystości na ten dzień (zazwyczaj uroczystości przypadające w niedzielę przenosi się na poniedziałek), zwróciła się do Stolicy Apostolskiej Konferencja Episkopatu Polski. Ponadto Kongregacja zezwoliła, aby w niedzielę 3 maja w kościołach parafialnych odprawić jedną Mszę św. ku czci NMP Królowej Polski. 

Obchody uroczystości rozpoczynają się I nieszporami dnia poprzedniego, a zatem tegoroczne obchody uroczystości zaczną się w piątek, 1 maja. Mając na względzie tę wyjątkową sytuację i kierując się dobrem duszpasterskim wiernych, biskupi diecezjalni obecni na 368. Zebraniu Plenarnym KEP podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 1 maja.

 

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
122440

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.