^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

Zaproszenie Biskupa Płockiego na Dożynki Jasnogórskie i Dożynki Diecezji Płockiej w Wieczfni Kościelnej

 

biskup liberaUmiłowani Rolnicy, Siostry i Bracia!

Od Święta Matki Boskiej Zielnej gospodarze i gospodynie niosą do świątyń żniwne wieńce i kwiaty, warzywa i owoce, chleby i zioła. Czynią to w postawie dziękczynienia Stwórcy, że pobłogosławił ich pracy i że ziemia plon wydała. Dożynki to najpiękniejszy obrzęd związany z rolniczą pracą. Są ukoronowaniem trudu wielu ludzi, a szczególnie rolników. Organizowane są w wymiarze parafialnym i samorządowym.
W tym roku dziękczynienie za zbiory wpisuje się w jubileusz 1050-lecia Chrztu naszej Ojczyzny i w dziękczynienie za Nawiedzenie Kościoła Płockiego przez Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej. Podziękujmy naszej Matce i Królowej za Jej obecność w naszym życiu osobistym i wspólnotowym, i za zdroje łask, których doznaliśmy w roku Nawiedzenia. Podziękujmy za żniwa i zbiory, a w tym roku były one szczególnie trudne.
Gorąco zapraszam Was Siostry i Bracia, Rolnicze Rodziny, na Dożynki Jasnogórskie, które odbędą się w dniach 3-4 września i na Dożynki Diecezjalne do Wieczfni Kościelnej w niedzielę 11 września. Program uroczystości znajdziecie na plakatach zapraszających.
Do Matki Miłosierdzia pielgrzymujemy z dziękczynieniem - to słowa przewodnie naszego jasnogórskiego dziękczynienia, podczas którego starostowie Dożynek – rolnicy naszej Diecezji - wręczą chleb Księdzu Prymasowi, Panu Prezydentowi Rzeczpospolitej Polski i Panu Ministrowi Rolnictwa oraz odmówią modlitwę Zawierzenia Rolników Matce Bożej Częstochowskiej. W sobotni wieczór, także rolnicy naszej diecezji, poprowadzą nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
Wiem, że serca rolników przepełnia dziś lęk o utrzymanie gospodarstw i opłacalność pracy. Tym bardziej nie możemy ustawać w modlitwie. W Bogu i Jego Matce szukać mamy oparcia i nadziei. Liczę jak zawsze na obecność Czcigodnych Księży i Rolników z wieńcami dożynkowymi na Jasnej Górze oraz tydzień później (11 września) w Wieczfni Kościelnej, w dekanacie mławskim. Zapraszam także ludzi miast i wszystkich pracujących na rzecz rolnictwa. Polecam Was opiece Maryi, Pani Równin Mazowsza.
Z wyrazami pasterskiej miłości w Chrystusie Panu.

 

 

Wasz biskup Piotr

 

Dzisiaj Mszą Św. o godz. 18.00 rozpoczął pracę duszpasterską nowy prefekt ks. mgr Grzegorz Marzec.

Przyszedł do nas z Parafii Św. Jana Chrzciciela w Płocku.ksg1
Witam serdecznie!

Życzę Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej wiernym naszej parafii i dobrego samopoczucia we wspólnocie Św. Brata Alberta.


Zapraszam Parafian i Przyjaciół naszego kościoła do udziału w niedzielnej Mszy Św. i powitania ks. Grzegorza.


Ks. Proboszcz

ZAPROSZENIE NA DOŻYNKI JASNOGÓRSKIE 2016 PIELGRZYMKA ROLNIKÓW NA JASNĄ GÓRĘ

dz1

 

d1W dzisiejszą niedzielę podziękowaliśmy Ks. Dariuszowi za 4 letnią pracę duszpasterską w naszej parafii. Ksiądz proboszcz, przedstawiciele grup i parafianie oraz władze miasta wyrazili słowa wdzięczności za dobro, które ks. Dariusz czynił w parafii i w mieście. Szczególnie serdeczne podziękowanie było od scholi "Boże Iskierki ". W niejednych oczach pojawiły się łzy. d2


Podczas Mszy św. dziękowaliśmy Panu Bogu za dar kapłaństwa ks. Dariusza, za piękne homilie, grę na gitarze, posługę w konfesjonale,posługę w szpitalu, katechezy, spotkania, pielgrzymki. Zostawiasz w naszej parafii piękny "ślad pracy".


d3Księże Dariuszu! niech Chrystus Najwyższy Kapłan prowadzi Cię na nowej placówce a Maryja otoczy macierzyńskim płaszczem.


Szczęść Boże w Bazylice Kolegiackiej w Pułtusku.
Ks. proboszcz.

Pożegnanie ks Dariusza

 

darweW niedzielę 21.08.2016r. zapraszamy Parafian na Msze św. o godz. 9:30, 11:00 i 12:30 podczas których będziemy dziękować Bogu za 4 lat posługi kapłańskiej w naszej Parafii. Będziemy prosić Bożą Opatrzność o opiekę i światło Ducha św. w posłudze w Bazylice Pułtuskiej.Pożegnanie ks Dariusza 

 

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
111175

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.