^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

Prezentacja1 2

slajd 36-950x346   

    INFORMACJE PRZEWODNIKA

PIESZEJ   PIELGRZYMKI

NA JASNĄ GÓRĘ - GRUPY ZŁOTEJ

 

           Serdecznie proszę czcigodnych Księży Proboszczów o   ogłoszenie w niedzielę 16 i 23 lipca o możliwości zapisów na pielgrzymkę i o spotkaniu organizacyjnym dla grupy złotej, które odbędzie się     30 lipca o godz. 16.00 w Parafii św. Wojciecha w Przasnyszu i o godz. 18.00 w kościele św. Brata Alberta w Makowie Maz.

Proszę o udostępnienie formularzy dla pielgrzymów i przyjmowanie zapisów w kancelarii parafialnej. Przy zapisach proszę o deklaracje pielgrzymów odnośnie do przejazdów autobusem : 6 sierpnia do Płocka i 14 sierpnia na powrót z Częstochowy.

 

                                                      Ks. Arkadiusz Czubakowski - przewodnik grupy złotej

Urząd Stanu Cywilnego w Makowie Maz. prosi o zgłaszanie się małżeńskich par, które zawarły związek małżeński w roku 1967 lub w latach wcześniejszych i dotychczas nie zostały uhonorowane Medalem za długoletnie pożycie małżeńskie”.

 

Odznaczenie to nadawane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tylko raz i stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat.

jubi zlote godPrzyznanie medalu wymaga złożenia stosownego wniosku przez jubilatów lub ich bliskich. Zgłoszenia można dokonać osobiście lub telefonicznie w pokoju nr 10 lub pod numerem tel. 297171431 podając imiona i nazwiska Jubilatów, adres ich zamieszkania na pobyt stały oraz informacje dotyczącą daty i miejsca zawarcia małżeństwa.

Po otrzymaniu medali z Kancelarii Prezydenta RP w miejscowym Urzędzie Stanu     Cywilnego organizowana   jest uroczystość Złotych Godów. Podczas uroczystości wręczane są odznaczenia, dyplomy, drobne upominki, składane gratulacje oraz wznoszone toasty. Jest to ceremonia bardzo uroczysta, mogą w niej uczestniczyć członkowie i znajomi rodziny jubilatów. Koszt uroczystości pokrywa Burmistrz Miasta.

Zachęcamy jubilatów do złożenia wniosku w celu zorganizowania Jubileuszu Długoletniego Pożycia Małżeńskiego.

Podstawa prawna: - Ustawa z dnia 16 października 1992r. O orderach i odznaczeniach (Dz.U. nr 90, poz 450 z pózń.zm).                              

              

                                     mgr Anna Małgorzata Bartołd - Kierownik USC w Makowie Maz.

Stowarzyszenie Cudownego Medalika

 

cm2Stowarzyszenie w Krasnosielcu, przeżywało w dniu dzisiejszym 20 rocznicę swego powstania. Mszę św. o g. 12.00 sprawował krajowy duszpasterz Apostolatu Maryjnego ks. Jerzy Basaj. Oprócz Mszy Św. była wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa, obiad w Gminnym Domu Kultury i Koronka do Bożego Miłosierdzia. W uroczystości wzięły udział grupy apostolatu zcm0 zaprzyjaźnionych parafii, miedzy innymi z parafii św. Brata Alberta z ks. Krzysztofem Biernatem - proboszczem.

Gratulujemy wspólnocie z parafii Krasnosielc i dziękujemy za dar wspólnej modlitwy i spotkania.

Diecezjalna uroczystość z okazji Roku św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

 

„Nie wystarczy pomagać, trzeba innym dać siebie” – głosił ks. biskup Mirosław Milewski 18 czerwca br. w Makowie Mazowieckim, podczas diecezjalnej uroczystości z okazji Roku św. Brata Alberta. W programie znalazła się m.in. inscenizacja sztuki „Brat naszego Boga” w wykonaniu podopiecznych Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy im. św. Brata Alberta. Poza tym uczestnicy uroczystości dzieli się „Chlebkami św. Brata Alberta”.

InteliImage.ashxBp Mirosław Milewski przewodniczył w Makowie Mazowieckim Mszy św. w kościele parafii św. Brata Alberta, która była głównym punktem diecezjalnych obchodów Roku św. Brata Alberta. W homilii przypomniał życiorys Adama Chmielowskiego, czyli późniejszego Brata Alberta, który był „wielkim Polakiem, wspaniałym patriotą, który na szali wolności Ojczyzny położył swoje życie”. Był też wielkim artystą - jego najsłynniejszy obraz „Ecce Homo” przedstawia umęczonego Chrystusa w chwili, gdy Piłat pokazuje go rozkrzyczanemu tłumowi wypowiadając słowa: „Oto człowiek”.

 

Czytaj więcej: Odpust

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
122424

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.