^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

dk

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MAKOWA MAZOWIECKIEGO

23 marca (piątek) na ulicach Makowa Mazowieckiego będzie sprawowane nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Rozpocznie się Mszą Św. w kościele św. Brata Alberta o godz. 18.00. Następnie wyruszymy z krzyżem do kościoła św. Józefa. Przejdziemy ulicami: Kolejową, Kopernika, ul. Gen. Pułaskiego, 1 Maja, Rynek i Kilińskiego.

Prosimy o zabranie ze sobą świec – lampionów lub latarek. Zachęcamy do włączenia się w niesienie krzyża poszczególne stany, grupy zawodowe i organizacje. O udział i pomoc w stawianiu Krzyża przy stacjach prosimy Druhów Strażaków. Zapraszamy harcerzy, ministrantów, schole i grupy śpiewające, grupy parafialne i wszystkich wiernych.

Pomóż nieść Krzyż Chrystusowi.

Stacja I    - Ojcowie
Stacja II      - Matki
Stacja III    -   Młodzież

Stacja IV    -   Dzieci
Stacja V     -   Służba Liturgiczna Ołtarza, Ministranci, Schola
Stacja VI    -   Harcerze

Stacja VII   -   Służba Zdrowia, Pracownicy Obsługi Szpitala i Pogotowia
Stacja VIII - Nauczyciele, Pedagodzy, Pracownicy Obsługi Szkół
Stacja IX     - Koła Żywego Różańca
Stacja X     -  Odnowa w Duchu Świętym, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Kurs Alfa
Stacja XI   - Przedsiębiorcy, Pracodawcy

Stacja XII  - Seniorzy, Emeryci i Chorzy
Stacja XIII  - Kapłani
Stacja XIV  - Służby Mundurowe: Policja,Leśnicy, Ochotnicza i Zawodowa Straż Pożarna

Zapraszamy wiernych obydwu makowskich Parafii do wzięcia udziału w ostatniej Drodze Krzyżowej przed Wielkim Tygodniem. Niech to nabożeństwo połączy nas we wspólnej modlitwie i rozważaniu drogi Jezusa Chrystusa na Kalwarię i wynagrodzeniu Bożemu Miłosierdziu. Weźmy udział całymi rodzinami w tym wielkopostnym nabożeństwie.

Ks. Proboszcz z Ks. Wikariuszami

biskup libera   Zaproszenie Biskupa Płockiego na Niedzielę Palmową 2018

             Drodzy Młodzi Diecezji Płockiej !

             W tym roku przeżywamy w Kościele w Polsce 450. rocznicę śmierci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. To czas szczególnej modlitwy za młode pokolenie, które dojrzewa w naszych domach, szkołach i parafiach. W październiku br. w Rzymie odbędzie się Synod Biskupów poświęcony młodzieży. Papież Franciszek o tym wydarzeniu powiedział: „To jest Synod Młodych i wszyscy chcemy słuchać siebie nawzajem. Każdy młody ma coś do powiedzenia innym, ma coś do powiedzenia dorosłym, ma coś do powiedzenia księżom, siostrom zakonnym, biskupom i papieżowi. Wszyscy musimy Was wysłuchać”.

Serdecznie zapraszam Was w Niedzielę Palmową 25 marca br. na godz. 15.00 do parafii św. Stanisława Kostki w Płocku. To zaproszenie kieruję szczególnie do tych, którzy w tym roku przyjmą sakrament bierzmowania i do młodzieży zaangażowanej w duszpasterstwo parafialne. Zapraszam młodzież związaną z Ruchem Światło-Życie, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, Laboratorium Wiary, Wojskiem Gedeona oraz z innymi grupami formacyjnymi, zapraszam szczególnie młodzież szkół średnich i studentów. Proszę, żebyście dostępnymi wam środkami komunikacji przekazali to zaproszenie swoim rówieśnikom, by razem z nami tworzyli wspólnotę modlitwy młodego Kościoła, którego zadaniem jest iść i głosić Chrystusa, jedynego Pana i Zbawiciela człowieka.

Do udziału w Diecezjalnym Dniu Młodzieży w parafii św. Stanisława Kostki, w tym do koncelebrowania Mszy św. o godz. 15.00 w intencji młodzieży, zapraszam księży proboszczów, katechetów i dekanalnych duszpasterzy młodzieży. Podczas Mszy św. przekażę delegacji młodzieży Obraz z relikwiami św. Stanisława Kostki, które będą nawiedzały parafie naszej diecezji. Po Mszy św. przejdziemy do hali sportowej Wyższej Uczelni im. Pawła Włodkowica w Płocku.      

Wasz Biskup Piotr

rek

Przeprosiny redakcji "Super Express"

Na łamcha pisma "Super Express" z dnia 20-21 stycznia 2018 roku na stronie  6 ukazały się przeprosiny i sprostowanie ze strony redakcji i gazety w stosunku do księdza Proboszccza.

Se sprostowanie

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
140317

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.