^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

Ingres nowego proboszcza - ks. Marka Podsiadlika

 

mp5Klęcząc przed otwartym tabernakulum, ks. Marek Podsiadlik prosił w modlitwie o Boże błogosławieństwo dla swej posługi. Nowy proboszcz przyjął również z rąk księdza dziekana Pismo Święte oraz kielich z pateną, symbolizujące główne zadania duszpasterskie proboszcza: przepowiadanie Słowa Bożego oraz sprawowanie Ofiary Eucharystycznej. Duszpasterza powitali także jego nowi parafianie, dzieci wręczyły kwiaty.

 

 

Nominacja proboszczowska

 

– 1 sierpnia 2018 roku mianuję księdza proboszczem parafii pw. Świętego Brata Alberta w Makowie Mazowieckim, w dekanacie makowskim. Powierzając księdzu proboszczowi w/w parafię, zarząd duchowy i materialny, udzielam władzy do wykonywania w niej pieczy pasterskiej i równocześnie nakładam obowiązki związane z urzędem proboszcza stosownie do kanonu 528 do 537 i 1281 do 1289 Kodeksu Prawa Kanonicznego oraz 35 i 37 do 47 uchwał Synodu Diecezji Płockiej obowiązki proboszcza należy objąć w ciągu miesiąca od otrzymania nominacji, po uprzednim złożeniu w Kurii Diecezjalnej wyznania wiary, przez podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego w obecności dziekana. Jeden egzemplarz protokołu należy złożyć wmp4 Kurii Diecezjalnej, pozostałe zaś umieścić w archiwum dziekańskim i archiwum parafialnym. Instrukcja Synodu Diecezji Płockiej o zabezpieczeniu majątku parafialnego przy zmianie na stanowisku proboszcza. Czcigodnemu księdzu proboszczowi życzę błogosławieństwa Jezusa Chrystusa, najwyższego i wiecznego kapłana oraz szczególnej opieki i orędownictwa Maryi, matki kapłanów. Zapewniam o mojej modlitwie za przyczyną Św. Stanisława Kostki. Na trud powierzonej posługi duszpasterskiej z całego serca udzielam pasterskiego błogosławieństwa. Podpisał ksiądz biskup płocki Piotr Libera.

Wiecej na makowonline.pl

 

Kapan jest po to powoany by skada

kbrZapraszam Parafian i Przyjaciół Kościoła Św. Brata Alberta na Msze Święte w najbliższą niedzielę - 29 lipca - do naszej świątyni. Dla mnie będzie to niedziela pożegnania się z Parafią.

Mszę Św. o g. 11.00 odprawię w intencji Parafian. Podziękuję Panu Bogu za dar pracy duszpasterskiej w naszej Parafii, zaś Parafianom za życzliwą współpracę i dobro.

Dziękuje Parafianom za wszelkie przejawy życzliwości i życzenia. W tym tygodniu jestem na urlopie.

Ks. Krzysztof Biernat

Proboszcz

Zmiany Proboszczowskie

1 sierpnia br. dokona się w naszej Parafii zmiana stanowisku proboszcza.

Dotychczasowy proboszcz Ks. Krzysztof obejmie urząd proboszcza Parafii Dzierżenin po ks. Kazimierzu Kozickim przechodzącym na emeryturę.  ZDJCIE

Parafię Św. Brata Alberta w Makowie Maz. obejmie Ks. Marek Podsiadlik, dotychczasowy proboszcz Parafii Rokicie k. Płocka.

W niedzielę, 29 lipca Księża Proboszczowie pożegnają się ze swoim Parafianami, a w niedzielę 5 sierpnia na Mszach Św. o g. 12.00 zostaną wprowadzeni do nowych wspólnot.

kbr2Ks. Krzysztof Biernat zaprasza Parafian na Mszę Św. dziękczynną 29 lipca o godz.11.00. Podziękuje Panu Bogu za dar posługiwania w naszej Parafii.

LIST GRATULACYJNY BURMISTRZA

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
126001

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.