^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

Festyn Misyjny w parafii p.w. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

DSC 8510Na zakończenie tygodnia misyjnego, w niedzielę 26 października br,, została zorganizowana po raz kolejny Loteria Misyjna przez Koło Misyjne działające przy parafii św. Brata Alberta pod opieką katechetów: p. Małgorzaty Bielackiej, p. Anny Rykowskiej, p. Joanny Tarczyńskiej oraz ks. Pawła Perdiona i ks. Dariusza Witkowskiego.

W tygodniu misyjnym dzieci i młodzież, parafianie i firmy naszego miasta składały fanty na rzecz loterii. Członkowie Koła Misyjnego przygotowali misyjną oprawę Mszy św. oraz całodzienną loterie fantową, której dochód przekażemy na rzecz Misjonarza z naszej diecezji. W kazaniu ks. Paweł nawiązywał do posługi misyjnej ks. Pawła Staniosa, któryDSC 8515 pracuje w Peru. Loteria Misyjna cieszyła się zainteresowaniem dzieci, rodziców i parafian. Udało nam się w sumie zebrać 2220 zł, które przekażemy na pomoc misjonarzowi - ks. Pawłowi.

Bogu niech będą dzięki za modlitwę i wsparcie materialne na rzecz misji.

Ks. Paweł Perdion

Zobacz zdjęcia

Robimy raban dla Pana Boga - Różaniec ze św. Janem Pawłem II

 
DSC 0099Dnia 22 października br. nasza parafia zorganizowała Różaniec ze św. Janem Pawłem II. Modlitwę tę odmówiono wśród bloków naszego osiedla. Ksiądz proboszcz Krzysztof Biernat we wprowadzeniu przywołał papieża Franciszka: 

„Chcę, byście poszli na ulice robić raban. Chcę rabanu w waszych diecezjach. Chcę, żeby Kościół wyszedł na ulice. Żeby odrzucił ziemską powłokę, wygodę, klerykalizm, żebyśmy przestali zasklepiać się w sobie. Parafie muszą wychodzić na ulice; w przeciwnym razie staną się organizacjami pozarządowymi. A Kościół nie może być organizacją pozarządową!”(Papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży)

W różańcu wzięli również udział parafianie i duszpasterze parafii św. Józefa.  DSC 0138Tajemnice różańca prowadzone były przez dzieci, młodzież, Koła Różańcowe i przedstawicieli rodzin naszej parafii. Modlitwie towarzyszył śpiew scholi "Boże iskierki".
 
 

Relikwie św. Jana Pawła II w makowskim szpitalu.

relikwiarzUroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do nowej kaplicy odbyło się 16 października w szpitalu w Makowie Mazowieckim. Eucharystii z tej okazji przewodniczył ks. biskup Roman Marcinkowski, który  również dokonał  pobłogosławienia nowej kaplicy oraz zmodernizowanych pomieszczeń administracyjnych w naszym szpitalu.

Uroczystość w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej rozpoczęła się od wprowadzenia relikwii pierwszego stopnia - kropli krwi umieszczonej w relikwiarzu, czego dokonał kapelan szpitala ks. Krzysztof Biernat, proboszcz naszej parafii.

Zobacz zdjęcia

PLAKAT-ZAPROSZENIE- ROZANIEC-3 s1

I KOMUNIA ŚW. dzieci klas III – 24 maja 2015

kielichGENERALNA KOMUNIA ŚW. dzieci kl. IV – 10 maja 2015

 

I spotkanie dzieci klas II naszej parafii – 21 września po Mszy Św. o godz. 11.00. Rodzice złożą deklarację zapisu do grupy przygotowującej się.

I spotkanie dzieci klas IV naszej parafii – 28 września po Mszy Św. o godz. 11.00. Rodzice złożą także deklarację zapisu do grupy przygotowującej się.

 

bierzmowani na stronBIERZMOWANIE 2015.

Młodzież, która pragnie rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania zgłasza się do ks. Pawła po deklarację, którą wypełni wraz z rodzicami.

Po złożeniu deklaracji, młodzież otrzymuje indeks i status kandydata do sakr. Bierzmowania. I spotkanie – w niedzielę,     28 września po Mszy Św. o g. 17.00.

 

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
268750

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.