^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

Drodzy Parafianie i Przyjaciele Kościoła

Św. Brata Alberta!

 

  Dobiegły końca Misje Święte. Dziękujemy Panu Bogu, za ten święty czas łaski i zbawienia. Wiele rodzin, osób przeżyło ten ostatni tydzień w duchu gorliwości religijnej. Dziękuję tym, którzy brali udział na nabożeństwach. Bożemu miłosierdziu polecamy tych, którzy z lenistwa nie przyszli na misje.

Misje to czas odczytania na nowo prawd wiary, poderwania się w życiu religijnym, ponownego wybrania Chrystusa za Pana życia. Boże! Daj łaskę wytrwania w misyjnych postanowieniach. Życzę gorliwości w uczestnictwie we Mszy Św. w niedziele i święta, w przystępowaniu do sakramentów św., miłości i zgody w rodzinach, w sąsiedztwie. Niech Misje „wydają owoce” w dobrym, chrześcijańskim życiu.

Dziękując Panu Bogu nie możemy zapomnieć o ludziach dobrego serca. Bóg zapłać Ojcu Jerzemu-Paulinowi za wygłoszenie nauk misyjnych. Dziękuję moim Parafianom, którzy z okazji misji zechcieli obdarować nasz kościół „darami ołtarza”. Podczas nabożeństw przyniesione zostały dary: Puszka-Kielich do sprawowania Mszy Św. pod dwiema postaciami – Państwo Ryszard i Hanna Żychowscy. Kielich mszalny z pateną – dar uczestników pielgrzymki do Ziemi Św., grupy makowskiej. Etui i 2 pateny do udzielania Komunii Św. oraz alba kapłańska – dar KŻR ze Słoniaw nr 2. Ofiara KŻR na zakup obrusów ołtarzowych. Ornat maryjny i stuła kapłańska – dar małżonków jubilatów Ewy i Andrzeja Kobylińskich. Dziękuję wszystkim, którzy przez „gesty dobroci serca” chcąc pozostać wiadomym Panu Bogu i ks. proboszczowi złożyli ofiarę w kopercie na cel organizacji misji, czy choćby upieczenia ciasta lub pomoc w przygotowaniach. Parafianom i Przyjaciołom naszego kościoła, wymienionym i pozostającym w dyskrecji, za dobro duchowe i materialne, ofiarodawcom codziennej ofiary na tace, każdemu za dobroć serca składam wielkie Bóg zapłać.

Ks. Krzysztof Biernat - proboszcz

Misje Parafialne - Dzień Małżeństw

 

W naszej Parafii trwają misje. ma

Czwartek - 22 maja br. - był poświęcony małżeństwom.

W oparciu o Ewangelię:

"Co Bóg złączył, niech człowieka nie rozdziela..."         (Mt 19,6).

Małżeństwa przybyłe na Misje do naszej parafii dokonały odnowienia ślubów małżeńskich.

 

Odnowienie ślubów małżeńskich - zobacz zdjęcia

MARYJO, GWIAZDO NOWEJ EWANGELIZACJI, PROWADŹ NAS DROGĄ WIARY DO JEZUSA

 

dgbdfbdfhdW naszej Parafii rozpoczęły się 18 maja br. Misje Parafialne.

Siostro i Bracie! Przyjmij serdeczne zaproszenie od duszpasterzy do uczestnictwa w Misjach Parafialnych. Liczymy na Waszą obecność. Czas Misji zawierzamy Matce Bożej Częstochowskiej.

 

W niedzielę również miało miejsce o godz. 9. 30 wprowadzenie Krzyża Misyjnego.

Wprowadzenie Krzyża Misyjnego - zobacz zdjęcia

Posługa Lektora

 

WP 20140517 002W sobotę 17 maja br. 5 ministrantów z naszej parafii otrzymało posługę lektora z rąk ks. bpa Romana Marcinkowskiego. Uroczystość odbyła się z ramach Diecezjalnego Dni Ministranta, której towarzyszył Dzień Otwartych Drzwi w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku.

W Kaplicy Seminaryjnej zgromadzili się ministranci z dekanatów diecezji płockiej. Dekanat makowski reprezentowali ministranci obu makowskich parafii oraz par. Karniewo, wraz z Dekanalnym Duszpasterzem LSD ks. Dariuszem Witkowskim. Łącznie z całego dekanatu lektorami zostało ustanowionymi 17 ministrantów.WP 20140517 004

Podczas uroczystości ks. Biskup pouczył młodzież o znaczeniu Pisma Świętego w życiu człowieka, oraz o tym jak należy dbać o lekturę tej niezwykłej Księgi, nie tylko przy ołtarzy, ale i w codziennym życiu. Grono ministrantów obejrzało także sztukę "Promieniowanie ojcostwa", przygotowaną przez alumnów WSD.

Majowy Weekend

 

DSC 0140W dniach 1-4 maja br. odbył się z najesz parafii integracyjny wyjazd do Trzech Stolic - Pragi, Wiednia i Bratysławy. Uczestnikom wycieczki towarzyszyło zwiedzanie pięknych miejsc Europy. Organizatorem wyjazdu był ks. Dariusz.

 

Na godz. 18.00, 1 czerwca br. ks. Dariusz zaprasza uczestników wycieczki na spotkanie powyjazdowe, natomiast 19 czerwca o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza dziękczynna w intencji uczestników majówki.

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
226486

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.