^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

PLAKAT-ZAPROSZENIE- ROZANIEC-3 s1

I KOMUNIA ŚW. dzieci klas III – 24 maja 2015

kielichGENERALNA KOMUNIA ŚW. dzieci kl. IV – 10 maja 2015

 

I spotkanie dzieci klas II naszej parafii – 21 września po Mszy Św. o godz. 11.00. Rodzice złożą deklarację zapisu do grupy przygotowującej się.

I spotkanie dzieci klas IV naszej parafii – 28 września po Mszy Św. o godz. 11.00. Rodzice złożą także deklarację zapisu do grupy przygotowującej się.

 

bierzmowani na stronBIERZMOWANIE 2015.

Młodzież, która pragnie rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania zgłasza się do ks. Pawła po deklarację, którą wypełni wraz z rodzicami.

Po złożeniu deklaracji, młodzież otrzymuje indeks i status kandydata do sakr. Bierzmowania. I spotkanie – w niedzielę,     28 września po Mszy Św. o g. 17.00.

 

PLAKAT- ROZPOCZCIE ROKU SZKOLNEGO

Apel Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ustanowienia 26 sierpnia br. dniem modlitwy za prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie

Umiłowani w Chrystusie Panu, w ostatnich dniach docierają do nas budzące przerażenie wiadomości dotyczące losu naszych braci i sióstr w wierze żyjących w Iraku, Syrii i Palestynie. Informacje te sprawiają, że w naszych sercach rodzi się ból, a jednocześnie poczucie solidarności oraz chęć niesienia im pomocy.

Jak informuje Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, fundamentaliści islamscy dokonują rzezi na społeczności chrześcijańskiej w Mosulu i w innych miejscowościach zamieszkanych przez chrześcijan.

Jakże niepokoi fakt, że jeszcze jedenaście lat temu, przed interwencją Sił Koalicyjnych w 2003 roku, w Iraku mieszkało 1,4 mln chrześcijan, natomiast dzisiaj jest ich zaledwie 150 tysięcy. Smutek i współczucie budzi w nas wołanie ponad miliona naszych braci – wygnanych, umęczonych, pozbawionych domu i ojczyzny, którzy proszą: „nie zostawiajcie nas samych!”.

Odpowiadając, w imieniu całego Kościoła w Polsce, na apel Ojca Świętego Franciszka oraz katolickiego Patriarchy Babilonii obrządku chaldejskiego, Louisa Raphaela I Sako, który błaga Polaków o gest solidarności, prosimy Was, aby dzień 26 sierpnia br., który jest obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Prosimy także o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.

SZLACHETNA PACZKA

Rusza kolejna - już XIV edycja Szlachetnej Paczki. SZLACHETNA PACZKA to projekt, który w przemyślany sposób łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. W tym roku Projekt rusza po raz pierwszy w Makowie Mazowieckim. Liderem rejonu w Makowie Maz. jest ks. Dariusz Witkowski. Trwają już poszukiwania wolontariuszy. Może i Ty chcesz dołączyć do Drużyny SuperW.
Wolontariuszem może zostać tylko osoba pełnoletnia.paczka
W rekrutacji na SuperW może wziąć udział każdy.

O co chodzi? To bardzo proste:

Ekipę tworzą Wolontariusze (czyli SuperW), którzy ukończyli 18 lat. Jeśli masz ochotę zostać Wolontariuszem, natomiast nie spełniasz wyżej wymienionego - nie martw się, aplikuj! Niepełnoletni (od 16 roku życia) mogą zostać Wolontariuszami Towarzyszącymi (WT). Poszukiwania trwają do 24 sierpnia b.r.

Czytaj więcej: Szlachetna Paczka

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
129933

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.