^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

SZP

ZOSTAŃ BOHATEREM MAKOWA!

"Pomagamy ludziom, których bieda wykluczyła z życia społecznego i potrzebują impulsu do zmiany. Świat wokół nich się nie zmieni. Nie będzie im łatwiej. Ale mogą znaleźć nowe pomysły, odbudować siły wewnętrzne, poznać ludzi".

"Bieda nie jest ograniczonym stanem posiadania. Do życia wystarczy 1500 kalorii dziennie, ciepłe miejsce do spania, ubranie. Bieda jest nieszczęściem, które spada na człowieka, czasem z jego winy, czasem z przypadku. Pokonanie biedy wymaga wygramolenia się spod ciężaru nieszczęść, urazów, złych nawyków. Bieda wymaga próby zbudowania nowego życia". (ks. Jacek Stryczek)

W SZLACHETNEJ PACZCE chcemy, by ludzie znajdowali nowe życie.

22 listopada 2014 r. to jedna z najważniejszych dat w tegorocznej edycji projektu Szlachetna Paczka w Rejonie Makowskim. Od soboty na stronie szlachetnapaczka.pl została uruchomiona baza z informacjami o rodzinach, które żyją w cichej, niezawinionej biedzie. 

         Jest to moment, kiedy wolontariusze Paczki szukają darczyńców - bohaterów w swoich miastach, po to, żeby również  w naszym regionie stworzyć "system dzielenia się dobrem". Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z rodzin i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę, która może stać się impulsem do zmiany jej życia. W naszym mieście Szlachetna Paczka organizowana jest po raz pierwszy.

         10 wolontariuszy pod kierunkiem Lidera Rejonu, ks. Dariusza Witkowskiego, przez ostatnich kilka tygodni odwiedzało rodziny w potrzebie - dokładnie sprawdzając ich sytuację materialną i potrzeby - zgodnie ze standardami Paczki.szlachetna

Aby zostać darczyńcą i doświadczyć "ile szczęścia jest w dawaniu" należy:

1. Zalogować się na stronie www.szlachetnapaczka.pl

2. Wybrać rodzinę, której chce się pomóc

3. Oczywiście zaprosić znajomych i razem zrobić paczkę :)

4. Dostarczyć ją do MAGAZYNU w dniu finału (13-14 grudnia).

BĄDŹ SZLACHETNY i pomóż wygrać z biedą!

Jesteśmy też na FACEBOOK'u - https://www.facebook.com/szpmakow

PIELGRZYMKA DO ZIEMII ŚWIĘTEJ

Śladami Chrystusa

 

1501 ziemia-swietaTERMIN: 24 - 31 stycznia 2015 r.        (ferie zimowe)

BETLEJEM, AIN KAREM, CEZAREA NADMORSKA, GÓRA KARMEL, GÓRE TABOR, NAZARET, JEZIORO GALILEJSKIE, KAFARNAUM, GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW, TABGA, KANA GALILEJSKA, JERYCHO, MORZE MARTWE, JEROZOLIMA, GÓRA OLIWNA, GETSEMANI,BETANIA

Zapisy u ks. Pawła Perdiona, wikariusza Parafii św. Brata Alberta w Makowie Maz., do końca listopada 2014 r. Koszt pielgrzymki to: 3190 zł i 100 USD (bilety wstępu i na inne koszty realizacji programu)ZiemiaSwietaLorenc08-01

 

Uwaga! Przy zapisie należy posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich i libańskich.

KONTAKT: Ks. Paweł Perdion: tel.: 503 621 740

 

PLAN PIELGRZYMKI

 

Czytaj więcej: Ziemia Święta

Festyn Misyjny w parafii p.w. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

DSC 8510Na zakończenie tygodnia misyjnego, w niedzielę 26 października br,, została zorganizowana po raz kolejny Loteria Misyjna przez Koło Misyjne działające przy parafii św. Brata Alberta pod opieką katechetów: p. Małgorzaty Bielackiej, p. Anny Rykowskiej, p. Joanny Tarczyńskiej oraz ks. Pawła Perdiona i ks. Dariusza Witkowskiego.

W tygodniu misyjnym dzieci i młodzież, parafianie i firmy naszego miasta składały fanty na rzecz loterii. Członkowie Koła Misyjnego przygotowali misyjną oprawę Mszy św. oraz całodzienną loterie fantową, której dochód przekażemy na rzecz Misjonarza z naszej diecezji. W kazaniu ks. Paweł nawiązywał do posługi misyjnej ks. Pawła Staniosa, któryDSC 8515 pracuje w Peru. Loteria Misyjna cieszyła się zainteresowaniem dzieci, rodziców i parafian. Udało nam się w sumie zebrać 2220 zł, które przekażemy na pomoc misjonarzowi - ks. Pawłowi.

Bogu niech będą dzięki za modlitwę i wsparcie materialne na rzecz misji.

Ks. Paweł Perdion

Zobacz zdjęcia

Robimy raban dla Pana Boga - Różaniec ze św. Janem Pawłem II

 
DSC 0099Dnia 22 października br. nasza parafia zorganizowała Różaniec ze św. Janem Pawłem II. Modlitwę tę odmówiono wśród bloków naszego osiedla. Ksiądz proboszcz Krzysztof Biernat we wprowadzeniu przywołał papieża Franciszka: 

„Chcę, byście poszli na ulice robić raban. Chcę rabanu w waszych diecezjach. Chcę, żeby Kościół wyszedł na ulice. Żeby odrzucił ziemską powłokę, wygodę, klerykalizm, żebyśmy przestali zasklepiać się w sobie. Parafie muszą wychodzić na ulice; w przeciwnym razie staną się organizacjami pozarządowymi. A Kościół nie może być organizacją pozarządową!”(Papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży)

W różańcu wzięli również udział parafianie i duszpasterze parafii św. Józefa.  DSC 0138Tajemnice różańca prowadzone były przez dzieci, młodzież, Koła Różańcowe i przedstawicieli rodzin naszej parafii. Modlitwie towarzyszył śpiew scholi "Boże iskierki".
 
 

Relikwie św. Jana Pawła II w makowskim szpitalu.

relikwiarzUroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do nowej kaplicy odbyło się 16 października w szpitalu w Makowie Mazowieckim. Eucharystii z tej okazji przewodniczył ks. biskup Roman Marcinkowski, który  również dokonał  pobłogosławienia nowej kaplicy oraz zmodernizowanych pomieszczeń administracyjnych w naszym szpitalu.

Uroczystość w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej rozpoczęła się od wprowadzenia relikwii pierwszego stopnia - kropli krwi umieszczonej w relikwiarzu, czego dokonał kapelan szpitala ks. Krzysztof Biernat, proboszcz naszej parafii.

Zobacz zdjęcia

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
129932

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.