^Wróć do góry

Parafia Rzymskokatolicka pw. sw. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim

 ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY KRAKÓW 2016

 

krakŚwiatowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Pomysłodawcą i pierwszym gospodarzem tych Dni był święty Jan Paweł II. Celem organizowanych Dni jest przeżycie wielkiej wspólnoty Kościoła Powszechnego, słuchanie słowa Bożego, sprawowanie sakramentów Pokuty i Eucharystii oraz radosne głoszenie Jezusa Chrystusa jako Pana i Zbawiciela. 26-31 lipca 2016 to oficjalny termin XXXI Światowych Dni Młodzieży, które za półtorej roku odbędą się w Krakowie. W tygodniu poprzedzającym wydarzenia centralne odbywają się bowiem tzw. "Dni w Diecezjach", kiedy około 300 tys. młodych zza granicy "odwiedza" swoich polskich rówieśników we wszystkich diecezjach kraju. Po zakończeniu "Dni w Diecezjach", w poniedziałek 25 lipca, grupy młodych udają się w drogę do Krakowa na tzw. wydarzenia centralne. Do wspomnianych 300 tys. dołącza mniej więcej drugie tyle młodzieży z całego świata, aby wspólnie uczestniczyć w programie koordynowanym przez Komitet Organizacyjny ŚDM 2016 w Krakowie i Papieską Radę ds. Świeckich. Podczas dwóch ostatnich dni (sobota i niedziela) liczba uczestników może przekroczyć nawet 2 miliony osób. Najmniejszą komórką przygotowującą ŚDM są Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży (PCŚDM) to grupa młodzieży działająca przy swojej parafii na rzecz spotkania młodych. To swoiści liderzy i propagatorzy ŚDM w lokalnym środowisku. Są realną odpowiedzią na prośbę Papieża Franciszka, o utworzenie w każdej z polskich parafii grup młodych ludzi, którzy z entuzjazmem podejmą się pracy na rzecz ŚDM i sami przygotują się duchowo do tego wydarzenia. Minimum to 3 - 4 osoby a maksymalnie około 12 osób.

 

Czytaj więcej: ŚDM

WSZYSTKIM BABCIOM I DZIADKOM SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA 


bab"Niech dziadkowie nigdy z żadnego powodu nie będą wyłączeni z rodziny. Są skarbem, którego nie możemy odebrać nowym pokoleniom, zwłaszcza ich świadectwa wiary (...)". "Kościół zawsze otaczał dziadków szczególnym szacunkiem, uznając ich za wielki skarb z punktu widzenia ludzkiego i społecznego, jak również religijnego i duchowego" - św. Jan Paweł II

Kolda-akadmiki-fragment-604x270W najbliższym tygodniu pragniemy złożyć wizytę duszpasterską w rodzinach na następujących ulicach.

kolda 2015 cz. 2

 

 

Akcja Szlachetna Paczka w Makowie Mazowieckim za namiszlachetna

Półroczne przygotowania przyniosły konkretny owoc -  do 22 rodzin trafiły paczki pełne najpotrzebniejszych rzeczy. Szlachetna Paczka to projekt, który pomaga potrzebującym w taki sposób, aby sami zaczęli radzić sobie w życiu. Od 14 lat jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania

  SZPWszystko zaczęło się od pomysłu ks. Darka, żeby zwiększyć działalność charytatywną w naszym mieście. Ksiądz Proboszcz bardzo pochwalał myśl ks. Darka - uznając go jako realizowanie charyzmatu naszej parafii. Po pierwszym szkoleniu, które było w lipcu, zaczęły się przygotowania do budowania Rejonu. Zgodnie w założeniami Projektu trzeba było rozpocząć budowanie Drużyny , na którą składają się Rodziny; Wolontariusze; Darczyńcy i Dobroczyńcy.

 

Czytaj więcej: Szlachetna Paczka za nami....

zyc1

ADRES

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim
ul. Kolejowa 11
06-200 Maków Mazowiecki

Liczba odwiedzin

Odsłon artykułów:
111072

TELEFON i E-MAIL

Tel.: 29 7170093
E-mail: parafia@swalbert-makow.home.pl

Nr konta parafialnego:

37 8232 0005 0012 5107 2000 0010

GODZINY PRACY KANCELARII

Kancelaria czynna Pn-Sob. od godz. 17.00
Porządek Nabożeństw: Pn.- Sob.: 7.00 i 18.00 Niedziela: 7.30; 9.30; 11.00; 12.30 i 17.00
Copyright © 2013. swalbert-makow.pl  Rights Reserved.